Ako vybrať správne stropné akustické kazety?

Vzhľadom na veľký výber kaziet v našej ponuke Vám prinášame niekoľko tipov, ako si vybrať právne kazety, ktoré budú presne vyhovovať Vašim potrebám. Pre niekoľko praktických tipov čítajte ďalej.

Stropné kazety sa z funkčnej stránky líšia ich vlastnosťami.

1. Pred výberom kaziet je potrebné zistiť, aký druh požiarnej odolnosti pre Váš priestor potrebujete.

  • Ak hľadáte kazety do spoločenských priestorov alebo do školy, mali by ste siahnuť po kazetách z minerálneho vlákna, ktoré sú radené do kategórie A2 t.j. nehorľavý materiál.
  • Ak hľadáte kazety na domáce využitie alebo potrebujete ten najvyšší hygienický štandard, môžete siahnuť po kazetách vyrobených z PES vlákna s triedou horľavosti B.

2. Ďalším kritériom pri výbere akustických kaziet je cena. Najlacnejšie kazety majú hrúbku 12-15 mm a nazývame ich Kazety Štandard s hladkým bielym povrchom. Tento typ kaziet je vhodný aj do vlhkého prostredia. Drahšou alternatívou sú špeciálne kazety, ktoré majú napríklad inú hrúbku, inú povrchovú úpravu, hygienickú odolnosť alebo nárazuvzdornosť.

3. Dôležité hľadisko pri výbere kaziet je aj charakter priestoru, kde sa majú aplikovať a ktoré vlastnosti akustických kaziet sú pre Vás podstatné. Medzi podstatné vlastnosti patria napríklad vysoké akustické vlastnosti, tvrdosť povrchu do telocvične alebo farebnosť kaziet a konštrukcie. Hľadáte kazety do kúpeľne,kde môže dôjsť aj k zastriekaniu povrchu vodou? Potom doporučujeme kazety Hygienic s vynilovou fóliou.

4. Alebo je pre Vás dôležitá veľkosť kaziet a potrebujete iný rozmer ako 600x600 mm? Doporučujeme kazety XXL,ktoré sú veľkorozmerové .

5. V prípade,že potrebujete zabraniť prestupu hluku z priestorov nad alebo z vedľajších priestorov,siahnite po riešení kaziet Soundshield,ktoré majú vysokú nepriezvučnosť. 

Ak si aj po našich radách neviete vybrať z našej ponuky akustických kaziet, neváhajte sa na nás obrátiť prostredníctvom dopytového formulára.
Radi Vám poradíme a pomôžeme.

Odporúčané produkty5