Powered by Smartsupp

Prečo paravany?

Paravany – koľko súkromnej sféry potrebujete ?

Už ste sa niekedy pokúšali viesť rozhovor so zákazníkom v rušnej veľkokapacitnej kancelárii? Alebo sa koncentrovať na prácu pri neustálom vyzváňaní telefónov? Tak už viete, prečo sú paravany  jedným z najdôležitejších a najchytrejších riešení pre moderné vybavenie kancelárie.
paravany EDIT

Na čo sa používajú Paravany v podniku?

Naše paravany umožňujú vám prispôsobiť otvorený pôdorys vašim priestorovým a organizačným potrebám a súčasne kompenzovať nevýhody otvorených priestorových štruktúr:

  • Nedostatok súkromnej sféry – napríklad vo veľkokapacitnej kancelárii – sa odstráni pomocou  protihlukových paravanov
  • Paravánové systémy rozdeľujú priestor vizuálne a upokojujú ho bez toho, aby obmedzovali otvorenosť koncepcie plánovania.
  • Prezentačné steny ponúkajú ohraničenú plochu na prezentáciu podniku – napríklad aj pri prezentáciách na veľtrhoch.
 • Ak sa menia priestorové požiadavky a zloženie tímov podľa projektov, dokážu paravany vytvoriť pracovné zóny bez toho, aby bolo nutné hľadať novú miestnosť.

Vďaka tomu sú paravany modernou odpoveďou na meniaci sa pracovný svet: vždy zostávate flexibilní v plánovaní a môžete niekoľkými pohybmi ruky oddeliť určitú pracovnú oblasť a s pomocou zodpovedajúceho kancelárskeho nábytku ju rozširovať alebo zmenšovať.

Okrem toho predstavujú rozumnú mieru medzi pokojnou pracovnou atmosférou a úzkou tímovou prácou a navyše spĺňajú dôležité požiadavky bezpečnosti práce z hľadiska zaťaženia hlukom.

Aké paravany a na čo sú vhodné konkrétne varianty?

V každom prípade sa oplatí vyberať z nášho sortimentu  paravanov podľa určitých hľadísk:

  • Paravany izolačné DECIBEL proti hluku v prémiovej kvalite sú nevyhnutnosťou hlavne v kanceláriách s vysokou hlučnosťou. Patria sem napríklad call centrá, redakcie, ale aj kancelárie s častými návštevami zákazníkov. Používajú sa hlavne na vytvorenie sukromia pre pracovne miesta alebo tichú kabínu. Jednotlivé protihlukové prvky na priame používanie na písacom stole sa postarajú o menší hluk (pri telefonovaní), ale umožňujú intenzívne rozhovory medzi osobami sediacimi vedľa seba. To je nevyhnuté pri spolupráci na projektoch.
  • Paravány tlmiace EDIT  s látkovým poťahom  môžu napríklad zakryť menej atraktívne odkladacie plochy v otvorenej kancelárii pred nežiadanými pohľadmi alebo skryť dočasný skladovací priestor vo veľtržnom stánku. Znižujú hluk svojou schopnosťpo pohlcovať zvuk.
 • Prezentačné steny vytvorené z akustických panelov Ekosound Hard aktívne znižujú hluk a súčasne sú reprezentačnou plochou pri vašej prezentácii podniku. Poslúžia ako dobrý pomocník na veľtrhoch, rovnako ako aj informačná alebo „pripomienková'' tabuľa v kancelárii.

Ešte jeden tip: mnoho našich deliacich stien sa dá individuálne zostaviť a spojiť a výsledkom je vydarená priestorová koncepcia. A to bez použitia náradia.

Existuje niečo aj pre citlivé pracovné oblasti, ako čistý priestor alebo dielňa?

Nielen do kancelárie, ale aj pri používaní v dielni a priemysle sú paravany moderným priestorovým riešením. V každom prípade musia tieto varianty spĺňať zvýšené požiadavky na úpravu povrchov, robustnosť a aj absorbovanie hluku.

Odporúčané produkty5