Powered by Smartsupp

Dekorta - sklotapeta

Dekorta je sklotapetový obklad , o rozmere 100x50 cm ktorý je trvanlivý, odolný voči poškodeniu , roztrhnutiu a má výstužové vlastnosti, znižujúce náklady na údržbu nových a existujúcich interiérových stien. Náklady na životnosť Dekorty sú extrémne nízke, pretože môže byť viacnásobne premaĺovaná , pričom stále zostáva zachovaný jej pôsobivý trojrozmerný vzhľad a celistvosť. Využitie nájde v širokom spektre interiérov, od domácností, cez rezidencie, kancelárske a komerčné priestory , až po frekventované interiéry, kde je vyžadovaná vysoká odolnosť, hygienická nezávadnosť a nehorľavosť. 

                              

Pre jej univerzálnosť,údržbu dekoratívný efekt a všestrannosť na každý materiál. Jej jedinečnosť ju predurčuje použiť aj na miesta kde iné tapety zlyhávajú. Dokáže jedinečným spôsobom,ukryť nešťastné šedé umakartové jadro tak, že si Vaša návšteva bude myslieť "aké veľké peniaze ste vyhodiliza prestavanie jadra". Napríklad nalepením vzoru Tehla Rustikal a následným pretretím dostane vaše umakartové jadro do úplne inej dimenzie a bez neporiadku, všade prítomného prachu, motajúcich sa murárov,a to všetko za prijateľnú cenu.
Praskliny ktoré sa objavujú na stene, či strope rok čo rok, nemajú pri Dekorte žiadnu šancu. Stalo sa vám, že stepracne vystierkovali a po čase ste ich tam videli ako sa pomaly ťahajú a zväčšujú a uvedomili ste si, že vaša námaha bola úplne zbytočná. Dekorta vám neposkytne takéto sklamanie. Praskliny už neuvidíte.
Hygienická, priedyšná, pretierateľná všetkými farbami a s univerzálnym  použitím.Male miestnosti vyžadujú menšie vzory a veľké miestnosti vyzerajú lepšie s veľkými vzormi alebo obrazmi Dekorty Art. Vzor a textúra Dekorty može dať verejným priestorom osobný vzhľad.Pre tvorivú dušu poskytuje Dekorta nekonečné možnosti osobnej dekorácie kombinovaním vzorov a motívov s farebným stvárnením

DEKORTA je materiál pre tvorivých ľudí.Poskytuje nekonečné možnosti pri vlastnom stvárnení stien,kde určujete vzor,farbu a spôsob aplikácie. Je to minerálna tapeta  s novým designom a vlastnosťami a jednou z jej foriem je tapeta vo forme listov. Listy sú z jemnej sklotkaniny majú rozmer 0,5x1m, pričom na ich povrchu je vzor v tvare štrukturovanej omietky. Výber týchto vzorov je v katalógu vzorov .Na povrchu Dekorty sú textúry hrubé do 3 mm čím jej poskytujú výrazný dekoračný vzhľad.Je pretierateľná každou farbou a textúra je viditeľná aj po mnohých náteroch.Dekorta tým že je na podložke zo sklenej rohože /vlies/, ktorá sa výborne spája bez viditeľného spoja, poskytuje ucelené steny bez spojov.
{tab Opis výrobku}

 

 Použitie

Podľa charakteru týchto vzorov sú niektoré určené na stropy alebo na steny. Dekorta je  pretierateľná všetkými farbami a s univerzálnym použitím.Nepodporuje plesne ani mikroorganizmy ako klasické tapety. Jej najväčšou výhodou je že je pretierateľná a tým má takmer neobmedzenú dobu použitia,pretože sa stáva súčasťou steny a mení jej povrch na dekoračný prvok v interiéri.Vďaka hrubej textúre a stabilnej podložke dokáže Dekorta prekryt plochy,ktoré nedokáže zakryt žiadna tapeta.To znamená,že staré popraskané,nerovné a hrubé steny je možné prekryt Dekortou s vhodným vzorom. Dokonca keramické obkladačky po zarovnaní špár cementovým tmelom je možné prelepit Dekortou bez toho aby sme museli pracne pripravovat podklad pre nové steny.Vďaka stabilnosti Dekorty aj v mokrom prostredí je vhodná aj do mokrých prostredí ,pričom je nutné použit vhodné lepidlo a finálnu farbu.
Velmi elegantná je Dekorta v štýlových interiéroch kde vzory ako Viktoria,Elizabeth sú priamo určené do takýchto interiérov.Spolu s Dekortovými bordúrami sa výborne doplňajú s ozdobnými lištami do rohov a stien.

Vlastnosti

Dekorta je hygienická, priedyšná, pretierateľná všetkými farbami a s univerzálnym použitím.Nepodporuje plesne ani mikroorganizmy ako klasické tapety. Jej najväčšou výhodou je že je pretierateľná a tým má takmer neobmedzenú dobu použitia,pretože sa stáva súčasťou steny a mení jej povrch na dekoračný prvok v interiéri.
Dá sa aplikovať na takmer každý povrch. Jej najväčšou prednosťou je že zjednocuje povrch stien a zakryje nerovnosti a trhliny starých stien...
 
   

Montáž

Ľahká montáž ju predurčuje aj pre tých domácich majstrov ktorý sa boja niečo spraviť  len pre to, aby to nepokazili. Jednotlivé listy sa len ukladajú k sebe do lepidla tak, aby vzor pokračoval v nekonečnej línii.Reže sa jednoducho lámacím nožíkom a prípadné chyby pri montáži sa dajú zaretušovať Akrylovým tmelom, ktorý je pretierateľný.
Návod na montáž nájdete va záložke Na stiahnutie. Prípadne nás kontaktujte na uvedených číslach v záložke Predaj.Radi vám všetko vysvetlíme a poradíme v našej predajni v Novej Bani.
TIP!    Ponúkame to čo Vám neponúkne nikto.Je len na Vašej predstavivosti ako dokážete skombinovať viac vzorov Dekorty tapety alebo Dekorty Art-Obrazy do nového výrazu Vašej steny!!!

  • Zostavenie si svojej dekorácie spojením viac kombinovateľných motívov a tým Vaša stena bude originálna.
  • Čo tak vdýchnuť nový look Vašej stene?...niečo originálne.. neskúsite ofarbiť jednotlivé vzory listovej DEKORTY a získať nový design ... keď Vás to omrzí nevadí,pretriete farbou a máte zas jednofarebnú  textúrovanú stenu

Návod na montáž DEKORTY typ Putz Grand

Na lepenie používame pri savých podkladoch lepidlo Tapolep špecial. Lepenú plochu očistíme od prachu a nečistôt, veľké výčnelky zrovnáme a veľké priehlbiny pretmelíme alebo zasádrujeme. Podklad musí byť hladký, pevný a rovný. Staršie farby, nikotín, sololit a pod.materiály môžu vytvárať pri montáži fľaky na Dekorte. Tomu zabránime, ak takého steny umyjeme mydlovou vodou alebo napenetrujeme nariedeným nitrocel.lakom.

Vzhľadom na špecifikáciu vzoru Grand Putz je pre perfektný výsledok dodržať nasledovné zásady:

1. Pred začatím lepenie si položíme Dekortu na stôl a podla predznačenej čiary ostrým nožom odrežeme vláknitý podklad s tým že vzor opatrne obchádzame. Vznikne nám kus Dekorty, z ktorého trčí vzor do jednej strany po orezaní.

2. Lepidlo pudingovitej konzistencie sa nanáša na stenu v dostatočnom množstve plsteným valcom v šírke omietkového listu. Lepenie začíname od vrchu dole a od rohu miestnosti, pričom si najprv urobíme čiaru, po ktorú sa list bude lepiť a na túto urobíme kolmicu. Lepenie začíname od týchto dvoch čiar. Pri lepení na nesavé materiály(Umakart)doporučujeme tieto zdrsniť a až následne naniesť lepidlo Tapolep Špecial.

Do lepidla položíme Dekortu, vyrovnáme a gumeným valcom dôkladne zatlačíme. Lepidlo nanášame rovnomerne pričom nie je na závadu presiaknutie lepidla na druhú stranu Dekorty. Dbáme na to, aby sme Dekortu nekládli do zaschnutého lepidla.

Natrieme stenu na druhý kus a položíme ho tak, aby výčnelky vzoru z predošlej Dekorty sa umiestnili do medzier z prvého kusa, čím vzniká neviditeľný spoj. Takto pokračujeme až po zem. Prebytok na zemi odrežeme.

3. Druhý rad začneme tak, že zoberieme odrezaný prebytok a položíme ho na lepidlom natretú stenu .Ďalej pokračujeme ako predtým. Dôležité je, aby sa horizontálne spoje Dekorty nestretali v jednej línii, čím sa rozbije možnosť stretania sa spojov na celú stenu.

4. Po nalepení je nutné aspoň deň počkať na vyschnutie lepidla a Dekortu môžeme natrieť. Vhodné sú všetky druhy vodouriediteľných farieb .Dávame prednosť hustejším farbám. Doporučujeme dva nátery pričom prvý náter môže byť hustejší. Pri prvom nátere natierame rovnomerne a rýchlo pričom nesmieme po natretej Dekorte zbytočne sa vracať valcom a mechanicky namáhať mokrý povrch.

Pri aplikácii Dekorty v kúpelni je nutné Dekortu lepiť na disperzné lepidlo a druhý náter musí byť s disperznými vodeodolnými farbami. Farby je možne farebne tónovať podľa potreby. Vystupujúcu štruktúru Dekorty je možné na záver farebne odlíšiť od podkladu hustou disperznou farbou pomocou gumeného valčeka prípadne štetca.

Ošetrovanie Dekorty spočíva v ometaní prachu a jej nátere vhodnými farbami.

Veríme že pri dodržaní týchto pokynov budete s výsledkom spokojní a zachováte nám Vašu priazeň.

Ochrana zdravia : U veľmi citlivých ľudí môžu vyvolať uvoľnené vlákna pri montáži mierne svrbenie na pokožke. Po nátere sa vlákna zafixujú a k ich

uvoľňovaniu už nedochádza. Svrbeniu pokožky predídeme tak, že si pred montážou, natrieme ruky ochranným pracovným krémom.
{tab Ako vyberať vzor Dekorty}

Pomoc pri výbere vzoru DEKORTY

  • -platí že pri menších stenách resp. stene s viac otvormi vyberáme vzor jemnejší
  • -na strop vyberáme vzor bez smeru,to znamená že do každej strany je rovnaký
  • -neolepíme celú izbu rovnakým vzorom,krása je v striedaní hladkej a drsnej steny
  • -dezén Galaxy a stratos /omietka/ sú univerzálne na každý povrch
  • -dezény Tehla a Kameň tak isto univerzálne na steny,jadra,kozub,chodby-výborné!!
  • -nebojte sa kombinovať vzory medzi sebou a vytvoriť originálnu dekoráciu
  • -pri lepení mate viac možnosti ako vyfarbiť DEKORTU aby podklad a vzor bol iný
Dekorta - Edit

Dekorta - Edit

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Visual vzory sú skupinou geometrických vzorov na steny aj strop. Vzor Edit je kombinovateľný so vzorom edit1 a anna.…
Dekorta - Nicol

Dekorta - Nicol

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Visual vzory sú skupinou geometrických vzorov na steny aj strop. Vzor Nicol je univerzálnym vzorom do každého interiéru na…
Dekorta - Barbara

Dekorta - Barbara

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Visual vzory sú skupinou geometrických vzorov na steny aj strop. Vzor Carin, je univerzálnym vzorom do každého interiéru…
Dekorta - Kameň rovný

Dekorta - Kameň rovný

9,50 €
7,92 € bez DPH
Cena je za 1m2! Omietková sklotapeta Dekorta Tehla Klasik je univerzálna stenová textúra do každého interiéru. Je výborná hlavne do…
Dekorta - Venus

Dekorta - Venus

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Pretierateľná 3D omietková sklotapeta Dekorta Venus má filigránsky vzor, ktorý poskytuje mnoho možností pre rôzne varianty…
Dekorta - Crystal

Dekorta - Crystal

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Vzor Crystal je vhodný na steny a strop imitujúci hrubo omietkovú stenu...
Dekorta - Butterfly

Dekorta - Butterfly

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Prírodný vzor. Omietková sklotapeta Butterfly je univerzálna stenová textúra do každého interiéru. Je výborná hlavne na…
Dekorta - Putz Grand

Dekorta - Putz Grand

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Omietková sklotapeta Dekorta vzor Kameň rovný imituje kamenný obklad na steny a vdýchne prírodný retro design stenám.
Dekorta - Elizabeth

Dekorta - Elizabeth

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Romantické vzory. Omietková sklotapeta DEKORTA vzor Elizabeth je vzor, ktorý sa výborne hodí na strop k starému nábytku,…
Dekorta - Izabela

Dekorta - Izabela

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Romantické vzory. Omietková sklotapeta DEKORTA vzor Izabela je vzor, ktorý sa výborne hodí na stropy k starému nábytku,…
Dekorta - Viktoria

Dekorta - Viktoria

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Romantické vzory. Omietková sklotapeta DEKORTA vzor Viktória je vzor, ktorý sa výborne hodí k starému nábytku, lustru alebo…
Dekorta - Sophi

Dekorta - Sophi

7,99 €
6,66 € bez DPH
Cena je za 1m2! Prírodný vzor. Omietková sklotapeta DEKORTA vzor Sophi je filigránska textúra na strop a steny s konarikmi, listami aj…
Dekorta - Tehla Rustikal

Dekorta - Tehla Rustikal

14,90 €
12,42 € bez DPH
Cena je za 1m2! Omietková sklotapeta Dekorta Tehla Rustikal je univerzálna stenová textúra do každého interiéru. Je výborná hlavne do…
Dekorta - Tehla Klasik

Dekorta - Tehla Klasik

14,90 €
12,42 € bez DPH
Cena je za 1m2! Omietková sklotapeta Dekorta Tehla Klasik je univerzálna stenová textúra do každého interiéru. Je výborná hlavne do chodieb…
Dekorta - Kameň oblý

Dekorta - Kameň oblý

9,50 €
7,92 € bez DPH
Cena je za 1m2! Omietková sklotapeta Dekorta vzor Kameň oblý imituje kamenný obklad na steny a vdýchne prírodný retro design stenám.
Dekorta Galaxy - jemná textúra

Dekorta Galaxy - jemná textúra

4,68 € (4,67 €/m²)
3,90 € bez DPH
Cena je za 1m2! Rolovaná DEKORTA Galaxy je tenká sklovláknitá tkanina na ktorej je minerálna zrnitá štruktúra. Rolky sú v rozmere 2,7x1m …

Články

Omietková sklotapeta DEKORTA

Omietková sklotapeta DEKORTA

Dekorta je sklotapetový obklad , o rozmere 100x50 cm ktorý je trvanlivý, odolný voči poškodeniu , roztrhnutiu a má výstužové vlastnosti, znižujúce náklady na údržbu nových a existujúcich interiérových stien.