Powered by Smartsupp

Zoznámte sa s Tecsound - zvukovoizolačným materiálom

Tecsound

Tecsound 70 je veľmi výkonná nelepivá vinylová membrána s akustickou hmotou. Jeho hlavné využitie je pri odhlučnení podláh. Extra hmotnosť Tecsound 70 oproti Tecsound 50 z neho robí preferovaný produkt pri zvukovej izolácii podlahy. Je flexibilný a zlepšuje dopad aj vzduchom prenášaný zvuk. Je to syntetická zvukotesná membrána na báze polymérov s vysokou hustotou, ktorá poskytuje vynikajúcu akustickú izoláciu v rôznych konštrukčných prvkoch. Výrobok je ohňovzdorný a samozhášavý.

Aplikácia produktu Tecsound 70

Tecsound môže byť použitý na steny a podlahy. Na stropy odporúčame samolepiaci Tecsound50. Môže sa použiť na vytvorenie vysokovýkonných stien a často sa používa v kombinácii s akustickou minerálnou vlnou, akustickými sadrokartónovými doskami a môže sa použiť s pružnými tyčami.

Aplikácia na podlahy

Na podlahe sa dá veľmi efektívne skombinovať s minerálnou vlnou, aby sa vytvorila vynikajúca vzduchová a nárazová zvuková bariéra na ochranu pred hlukom zospodu. Odporúčame tiež zdvojnásobenie plošného vinylu Tecsound 70 na podlahách, aby sa vytvorila hustota 14 kg/m2 pre ešte robustnejšie výkonové charakteristiky.

Aplikácia na stropy

Na stropy odporúčame použiť samolepiaci Tecsound 50, aby bola aplikácia priamočiarejšia.

Aplikácia s podlahovým kúrením

Používate systém podlahového vykurovania? Budete sa musieť uistiť, že všetky zvukovoizolačné produkty sú vhodné na použitie s vaším konkrétnym systémom, keďže sa výkon medzi nimi líši. Akustická membrána Tecsound má hodnotu tepelnej vodivosti 0,45 W/mK. Skôr ako budete pokračovať, skontrolujte, či je vhodná na použitie s vaším konkrétnym systémom podlahového vykurovania.

Výkon

Výkon Tecsound 70 je skutočne pôsobivý. V skutočnosti je jeho výkon ekvivalentný olovu s rovnakou plošnou hmotnosťou. Tecsound 70 v jednej vrstve sa môže pochváliť hodnotou Rw nad 28. Vďaka svojmu chemickému zloženiu má masívny vinyl Tecsound výnimočné tlmiace vlastnosti. Práve tieto vlastnosti bežne chýbajú u pevných sadrokartónových konštrukcií. Táto pružnosť znamená, že je veľmi priaznivá v porovnaní so zeleným lepidlom, pretože poskytuje nielen veľkú pružnosť, ale poskytuje aj vysokú hmotnosť. Membrána má na jednej strane výstužnú sieťovinu; pri aplikácii na podlahu by mal byť otočený smerom k vám. Pri aplikácii na stenu by mal byť tiež otočený smerom k vám.

Ďalšie aplikácie Tecsound

Rovnako ako použitie pri zvukovej izolácii stien a zvukotesných podláh má Tecsound 50 aj ďalšie aplikácie.

Tieto zahŕňajú:

  • Keď sa pridá k ľahkým vibrujúcim a rezonujúcim povrchom, ako sú dvere automobilov, podlahové panely a kapoty, výrazne zníži vibrácie a prechod zvuku cez povrchy.Tiež znižuje opätovne vyžarovaný zvuk.
  • Ideálny produkt na odhlučnenie motorových priestorov v lodiach a iných hlučných strojovniach.
  • Tento hromadne zaťažený vinyl možno veľmi efektívne použiť pod kovové paluby a strechy na tlmenie zvuku dažďa.
  • V sektore priemyselných strojov sa úspešne používa na zníženie hluku vychádzajúceho zo strojovní a hlučných zariadení.
  • Tecsound 50 sa vo veľkej miere používa na vytváranie zvukotesných kabín, a preto sa používa v hudobnom priemysle.