Žiadna položka

Ako porovnať kvalitu akustických materiálov?

Ako porovnať kvalitu akustických materiálov najlepšie jednou hodnotou? Máme dve hodnoty a to   NRC /koeficient redukcie hluku/  a stupeň zvukovej pohltivosti  alfaw,ktoré sa často používaju na vyjadrenie kvality. Pozrime sa na rozdiel a ktorá hodnota je presnejšia...


Máte problémy s hlukom od susedov?

Sedíte v obývačke a chcete si vychutnať svoju domácu pohodu a zrazu počujete krik z vedľajšieho bytu alebo dupot z bytu nad Vami?

Je Vám táto situácia dobre známa? Potom ste na správnom mieste. Sme akustickí odborníci a vieme Vám pomôcť s hlukom. Máme za sebou niekoľko desiatok realizácií v bytovkách. Naši klienti sa na nás pravidelne obracajú, aby sme vyriešili ich problémy s hlučnými susedmi.


Objednávajte rýchlo a pohodlne

Objednávajte rýchlo a pohodlne

Objednávajte rýchlo, ľahko a jednoducho prostredníctvom nášho vynoveného eshopu. Rozhodli sme sa naše základné a variabilné výrobky predávať aj prostredníctvom eshopu. Teraz máte možnosť jednoducho a z pohodlia domova vyriešiť svoje akustické problémy len niekoľkými klikmi.


Rozšírili sme ponuku látok

Rozšírili sme ponuku látok

Neustále pracujeme na zlepšovaní našich akustických panelov. Pretože dbáme na kvalitu, vyhľadávame možnosti, ako posúvať naše výrobky na vyššiu úroveň. S radosťou Vám môžeme oznámiť, že sme naskladnili nový druh látky s názvom Akutec LUX.


Náš krok vpred

Náš krok vpred

Vitajte na našich vynovených webových stránkach. Niekoľko posledných mesiacov sme sa venovali zlepšeniu našich stránok. Pracujeme na kvalite nie len našich výrobkov, ale aj prezentácie. Natal čas technicky posunúť našu firmu vpred. Snažili sme sa urobiť stránky prehľadnejšie a postupne budeme pridávať nie len nové produkty, ale aj rôzne články so zaujímavými informáciami o akustike, akustických problémoch a našich riešeniach.
Okrem nových stránok budeme pracovať aj na našich sociálnych sieťach. Dnes nás už môžete nájsť aj na sociálnej sieti Instagram, Facebook a Pinterest. Na tieto sociálne siete budeme pridávať zaujímavosti zo sveta akustiky, zo života našej firmy aj naše realizácie.
Ďakujeme za prejavenú dôveru a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Tím Obifon, s.r.o.


Pripravujeme nové produkty!

Pripravujeme nové produkty!

V našej dielni pilne pracujeme na nových produktoch. Výrobky s názvom Pillow či Grid Rectangular budú spĺňať najvyššie akustické nároky a budú estetické na pohľad. Pracujeme na tom, aby boli dizajnovo variabilné. Naše technologické postupy vždy vylepšujeme tak, aby z našej výroby odchádzali vždy na pohľad pekné a akusticky funkčné výrobky.


Školské priestory

Školské priestory

Správna akustika je aj v školských priestoroch potrebná a je veľmi dobrým pomocníkom hneď z niekoľkých dôvodov.

Správna akustika je pri vyučovacom procese významná, pretože zlepšuje pozornosť detí, ich schopnosť koncentrácie je lepšia. Žiaci si omnoho dlhšie dokážu zapamätať výklad. Správna akustika pomáha aj pedagógom a inému školskému personálu. Vďaka minimalizácii dozvuku a ozveny si menej namáhajú hlasivky pri výklade. Správna akustika pomáha lepšej koncentrácii a eliminuje stresové faktory spôsobené únavou.

Viac si prečítajte v tomto článku.


Riešenia pre pracovné prostredie

Riešenia pre pracovné prostredie

Počas nášho pôsobenia v oblasti výroby akustických prvkov sme realizovali projekty, ktoré boli zamerané na zlepšenie pracovného prostredia. Firmy si objednávajú naše služby, kvôli riešeniu problémov s ozvenou, hlukom či dozvukom. Pomáhali sme správne nastaviť malé kancelárie aj veľké openspace kancelárie. Hluk, ktorý vzniká pri práci, pri rozhovoroch s kolegami či pri telefonátoch, pri poradách a mnohých iných pracovných aktivitách, môže nepriaznivo vplývať na pracovný výkon.

Viac si prečítajte v tomto článku.


Odhlučnenie domácnosti

Odhlučnenie domácnosti

V interiéri domu či bytu môže vznikať nepríjemný hluk či ozvena, ktorá je rušivá a dokonca stresujúca. Takéto prostredie narušuje koncentráciu a oberá ľudí o pohodu, ktorú by doma mali mať. Vďaka našim akustickým panelom, ktoré sme navrhli tak, aby bola ich inštalácia jednoduchá, ich dokážete namontovať jednoducho behom niekoľkých minút. Akustické panely sme vyvinuli tak, aby spĺňali aj najvyššie nároky našich zákazníkov.

Viac si prečítajte v tomto článku.