Blog

Žiadna položka
Koľko panelov potrebujem na dosiahnutie dobrej akustiky?

Koľko panelov potrebujem na dosiahnutie dobrej akustiky?

Častý dopyt pri požiadavke na lepšiu akustiku je koľko panelov potrebujem. ? Pokúsime sa odpovedať v tomto článku. Z praxe je známy poznatok,že cca 30% panelov z plochy stropu alebo stien dosahuje už veľmi dobré hodnoty utlmenia dozvuku. Pre presnejší výpočet doporučujeme použiť našu kalkulačku....


Ako to akusticky nerobiť !

Ako to akusticky nerobiť !

Použitie tenkých akustických panelov s limitovaným priebehom pohltivosti často prináša zlý výsledok. Uvedieme si príklad jednej realizácie a ako to dopadlo. Ale nie je všetko stratené,stačí panel odsadiť od steny cca 40mm  a pohltivosť panelov sa výrazne zvýši. Takže tenké materiály ÁNO ale s odsadenim!


Paravány ako prvky na delenie priestoru

Paravány ako prvky na delenie priestoru

Vedli ste, že hluk v kancelárii znižuje pracovnú výkonnosť všetkých pracovníkov? Akustické paravány z našej firmy prinášajú ticho a pohodu spojenú so súkromím. Vyrábame kvalitné mobilné, vysiace aj stolové paravány. Všetky vyrábame na mieru, presne podľa požiadaviek zákazníka, podľa jeho požiadavnie a nárokov na odolnosť aj na požadovaný efekt v konkrétnom priestore.


Ako porovnať kvalitu akustických materiálov?

Ako porovnať kvalitu akustických materiálov?

Ako porovnať kvalitu akustických materiálov najlepšie jednou hodnotou? Máme dve hodnoty a to   NRC /koeficient redukcie hluku/  a stupeň zvukovej pohltivosti  alfaw,ktoré sa často používaju na vyjadrenie kvality. Pozrime sa na rozdiel a ktorá hodnota je presnejšia...


Máte problém s ozvenou?

Máte problém s ozvenou?

Rozprávate v miestnosti a počujete nepríjemnú ozvenu?
Ozvena je najčastejším akustickým nepriaznivým javom nie len v domácom prostredí, ale aj v školách, kancelárskych aj spoločenských priestoroch.


Objednávajte rýchlo a pohodlne

Objednávajte rýchlo a pohodlne

Objednávajte rýchlo, ľahko a jednoducho prostredníctvom nášho vynoveného eshopu. Rozhodli sme sa naše základné a variabilné výrobky predávať aj prostredníctvom eshopu. Teraz máte možnosť jednoducho a z pohodlia domova vyriešiť svoje akustické problémy len niekoľkými klikmi.


Rozšírili sme ponuku látok

Rozšírili sme ponuku látok

Neustále pracujeme na zlepšovaní našich akustických panelov. Pretože dbáme na kvalitu, vyhľadávame možnosti, ako posúvať naše výrobky na vyššiu úroveň. S radosťou Vám môžeme oznámiť, že sme naskladnili nový druh látky s názvom Akutec LUX.


Náš krok vpred

Náš krok vpred

Vitajte na našich vynovených webových stránkach. Niekoľko posledných mesiacov sme sa venovali zlepšeniu našich stránok. Pracujeme na kvalite nie len našich výrobkov, ale aj prezentácie. Natal čas technicky posunúť našu firmu vpred. Snažili sme sa urobiť stránky prehľadnejšie a postupne budeme pridávať nie len nové produkty, ale aj rôzne články so zaujímavými informáciami o akustike, akustických problémoch a našich riešeniach.
Okrem nových stránok budeme pracovať aj na našich sociálnych sieťach. Dnes nás už môžete nájsť aj na sociálnej sieti Instagram, Facebook a Pinterest. Na tieto sociálne siete budeme pridávať zaujímavosti zo sveta akustiky, zo života našej firmy aj naše realizácie.
Ďakujeme za prejavenú dôveru a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Tím Obifon, s.r.o.


Pripravujeme nové produkty!

Pripravujeme nové produkty!

V našej dielni pilne pracujeme na nových produktoch. Výrobky s názvom Pillow či Grid Rectangular budú spĺňať najvyššie akustické nároky a budú estetické na pohľad. Pracujeme na tom, aby boli dizajnovo variabilné. Naše technologické postupy vždy vylepšujeme tak, aby z našej výroby odchádzali vždy na pohľad pekné a akusticky funkčné výrobky.


Školské priestory

Školské priestory

Správna akustika je aj v školských priestoroch potrebná a je veľmi dobrým pomocníkom hneď z niekoľkých dôvodov.

Správna akustika je pri vyučovacom procese významná, pretože zlepšuje pozornosť detí, ich schopnosť koncentrácie je lepšia. Žiaci si omnoho dlhšie dokážu zapamätať výklad. Správna akustika pomáha aj pedagógom a inému školskému personálu. Vďaka minimalizácii dozvuku a ozveny si menej namáhajú hlasivky pri výklade. Správna akustika pomáha lepšej koncentrácii a eliminuje stresové faktory spôsobené únavou.

Viac si prečítajte v tomto článku.

Ďalej