Powered by Smartsupp

Poradca

Ako porovnať kvalitu akustických materiálov?

Ako porovnať kvalitu akustických materiálov?

Ako porovnať kvalitu akustických materiálov najlepšie jednou hodnotou? Máme dve hodnoty a to   NRC /koeficient redukcie hluku/  a stupeň zvukovej pohltivosti  alfaw,ktoré sa často používaju na vyjadrenie kvality. Pozrime sa na rozdiel a ktorá hodnota je presnejšia...


Ako to akusticky nerobiť !

Ako to akusticky nerobiť !

Použitie tenkých akustických panelov s limitovaným priebehom pohltivosti často prináša zlý výsledok. Uvedieme si príklad jednej realizácie a ako to dopadlo. Ale nie je všetko stratené,stačí panel odsadiť od steny cca 40mm  a pohltivosť panelov sa výrazne zvýši. Takže tenké materiály ÁNO ale s odsadenim!


AKý má byť vlastne výsledný dozvuk v interiéri?

AKý má byť vlastne výsledný dozvuk v interiéri?

Pre akustickú pohodu musí mať každý interiér určitý dozvuk meraný v sekundách. Hodnota tohto závisí od účelu použitia miestnosti a jej objemu. So zvyšovaním objemu sa zvyšuje hodnota dozvuku.


Máte problém s ozvenou?

Máte problém s ozvenou?

Rozprávate v miestnosti a počujete nepríjemnú ozvenu?
Ozvena je najčastejším akustickým nepriaznivým javom nie len v domácom prostredí, ale aj v školách, kancelárskych aj spoločenských priestoroch.


Drevený Diffuser QRD Akutone v nahravacom štúdiu s pohltivými časťami pre nízke frekvencie

Prečo difuzéry?

Nie vždy je výhodné mať len vyrovnanú úroveň dozvuku podľa normy. Hlavne pri počúvaní hudby je lepšie dosiahnuť vírivé akustické pole kde všetky nástroje znejú prirodzene.