Powered by Smartsupp

Riešenia

Pozrite si naše riešenia pre rôzne priestory, ktorými vyriešime Vaše akustické problémy.

Zaujalo Vás niektoré z riešení alebo máte akustické problémy, ktoré chcete vyriešiť? Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára.

Žiadna položka

Články

Úprava akustiky v kultúrnych domoch

Úprava akustiky v kultúrnych domoch

Nedostatočná akustika spoločenských priestorov môže ovplyvniť celkový zážitok, či už ide o koncert, divadelné predstavenie alebo inú kultúrnu udalosť. Správne navrhnutá a implementovaná akustika v kultúrnych domoch je preto základným prvkom pre dosiahnutie optimálneho zvukového prostredia.


Zlepšenie akustiky v školskej jedálni a triedach

Zlepšenie akustiky v školskej jedálni a triedach

Pamätáte si na hluk v školských jedálňach? Pomocou meraní akustického tlaku a času dozvuku sa pozrieme na reálne výsledky tlmenia hluku v školskej jedálni. V tomto prípade boli aplikované akustické horizontálne panely - tzv. oblaky od našej firmy.


Školské priestory

Školské priestory

Správna akustika je aj v školských priestoroch potrebná a je veľmi dobrým pomocníkom hneď z niekoľkých dôvodov.

Správna akustika je pri vyučovacom procese významná, pretože zlepšuje pozornosť detí, ich schopnosť koncentrácie je lepšia. Žiaci si omnoho dlhšie dokážu zapamätať výklad. Správna akustika pomáha aj pedagógom a inému školskému personálu. Vďaka minimalizácii dozvuku a ozveny si menej namáhajú hlasivky pri výklade. Správna akustika pomáha lepšej koncentrácii a eliminuje stresové faktory spôsobené únavou.

Viac si prečítajte v tomto článku.


Riešenie akustiky v kanceláriách a bytoch - výpočet

Riešenie akustiky v kanceláriách a bytoch - výpočet

Ukážka riešenia akustiky v kanceláriach a bytoch. Je dôležité v nich mať čo najpríjemnejšie prostredie. Súčasťou dobrého pracovného prostredia je dobrá akustika v priestore. Ukážeme si ju v grafoch ako to vyzerá výpočtom cez kalkulačku,


Koľko panelov potrebujem na dosiahnutie dobrej akustiky?

Koľko panelov potrebujem na dosiahnutie dobrej akustiky?

Častý dopyt pri požiadavke na lepšiu akustiku je koľko panelov potrebujem. ? Pokúsime sa odpovedať v tomto článku. Z praxe je známy poznatok,že cca 30% panelov z plochy stropu alebo stien dosahuje už veľmi dobré hodnoty utlmenia dozvuku. Pre presnejší výpočet doporučujeme použiť našu kalkulačku....