Akustické dáta produktov Obifonu

Pripravili sme si pre vás tabuľku vytvorenú v Exceli. Tabuľka obsahuje všetky dáta k produktom, ktoré vyrábame, prípadne ponúkame. Tabuľka obsahuje užitočné akustické dáta pre akustikov a projektantov, ale je pripravená tak, aby poslúžila aj menej zdatným zákazníkom. Po prejdení na názov daného produktu sa zobrazí graf reprezentujúci akustické vlastnosti daného produktu na základe dát získaných pri meraniach v akreditovaných skúšobniach.

Súbor nájdete v sekcii Dokumentácia alebo po kliknutí na nasledujúci odkaz: Akustické dáta produktov Obifon

Rozšírili sme ponuku látok

Rozšírili sme ponuku látok

Neustále pracujeme na zlepšovaní našich akustických panelov. Pretože dbáme na kvalitu, vyhľadávame možnosti, ako posúvať naše výrobky na vyššiu úroveň. S radosťou Vám môžeme oznámiť, že sme naskladnili nový druh látky s názvom Akutec LUX.


Náš krok vpred

Náš krok vpred

Vitajte na našich vynovených webových stránkach. Niekoľko posledných mesiacov sme sa venovali zlepšeniu našich stránok. Pracujeme na kvalite nie len našich výrobkov, ale aj prezentácie. Natal čas technicky posunúť našu firmu vpred. Snažili sme sa urobiť stránky prehľadnejšie a postupne budeme pridávať nie len nové produkty, ale aj rôzne články so zaujímavými informáciami o akustike, akustických problémoch a našich riešeniach.
Okrem nových stránok budeme pracovať aj na našich sociálnych sieťach. Dnes nás už môžete nájsť aj na sociálnej sieti Instagram, Facebook a Pinterest. Na tieto sociálne siete budeme pridávať zaujímavosti zo sveta akustiky, zo života našej firmy aj naše realizácie.
Ďakujeme za prejavenú dôveru a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Tím Obifon, s.r.o.


Pripravujeme nové produkty!

Pripravujeme nové produkty!

V našej dielni pilne pracujeme na nových produktoch. Výrobky s názvom Pillow či Grid Rectangular budú spĺňať najvyššie akustické nároky a budú estetické na pohľad. Pracujeme na tom, aby boli dizajnovo variabilné. Naše technologické postupy vždy vylepšujeme tak, aby z našej výroby odchádzali vždy na pohľad pekné a akusticky funkčné výrobky.


Kazety XXL

Kazety XXL

Charakteristika
Kompaktné samonosné stropné podhľady s účinným pohlcovaním zvuku vyznačujúce sa atypickými rozmermi.

Možnosti použitia
Rozmery podhladových kaziet umožňujú použitie pre zvukovú a estetickú úpravu chodieb  a priestorov v budovách terciálního sektoru, školách, hoteloch, v kolektívných ubytovniach. Kombináciou kaziet XXL s klasickými kazetami dosiahnete nový výraz v klasických kazetových stropoch.


Silent tex

Silent tex

Charakteristika
Riešenie Silent Tex je tvorené vonkajšou vrstvou špeciálnej  tkaniny v kombinácii s akustickou penou, filcom alebo vláknom. Tkanina je napínaná do špeciálnych profilov a môže byť použitá ako na stropy tak aj na steny. Výhodou riešenia je dosahovanie súvislých plôch bez spojov. Šírka tkaniny je 1600 mm pri dĺžke podľa potreby.

Možnosti použitia
Použitie ako na steny tak aj stropy. Vhodné do spoločenských priestorov a všade tam, kde sa vyžaduje estetický vzhľad .


Polyfúsor

Polyfúsor

Úprava difúzie môže priaznivo ovplyvniť zmysel priestornosti odstránením ostrej ozveny tlesku v miestnosti bez dodatočnej absorpcie. Správne vyladenie difúzie v priestore môže rovnako vyriešiť problém so zadnými vlnami bipolárnych reproduktorov zvýraznením zvuku a eliminovaním hrebeňového efektu. Polyfúsor je difúzny prvok rozptylujúci zvuk na stredných frekvenciách. Poskytuje priestoru spomínanú živosť a plný pocit z hudby. Používa sa v spojení s pohltivými materiálmi. V malých miestnostiach je často potrebné zabezpečiť kontrolovaný odraz zvuku v miestach prvého odrazu a zabezpečiť tak homogénne zvukové pole.