V športových priestoroch je dobrá akustika dôležitá. Vysoká ozvena degraduje pôžitok zo športu a obmedzuje komunikáciu medzi účastníkmi. Často sa tieto priestory používajú aj na kultúrne vystúpenia kde dobrá akustika je nevyhnutná. Problémom šport. priestorov je požiadavka na mechanickú odolnosť stien a stropov čomu musíme podriadiť výber akustických prvkov.


Prezrite si galériu našich realizácií v oblasti športových priestorov

Niekoľko základných tipov pre projektantov ale aj riaditeľov škôl

Stenové panely

  • faviconJe potrebné si uvedomiť,ktoré plochy budu najviac trpieť nárazmi a tu hladať tvrdý obklad. Výhodné su drevené obklady AKUFON v rôznom prevedení.
  • 1. Esteticky najkrajší  je drevený obklad Akufon BL s drážkovou perforáciou bez viditeľných spojov. Spája krásu dreva s dobrými akustickými vlastnosťami. Jeho nevýhodou je vyššia cena,ktorá závisí od povrchovej úpravy a požiadavky na triedu horľavosti.
  • 2.Daľšou možnosťou je panel Ekosound Hard ktorý je tvrdý a aplikuje sa na predsadenú konštrukciu. Výhodou je aj jeho farebné šede melirovanie čim nevidieť drobné znečistenie povrchu.

Stropné panely

  • favicon Vzhľadom na tvrdú podlahu je potrebné často riešiť aj stropný akustický obklad. Tu zaťaženie hlavne pri vysokých stropoch nemusí byť problém ale pri loptových hrách treba aj tu mysliť na mech. odolnost panelov. Ponúka sa kazetový strop s kazetami Akustišport s odolnou povrchovou úpravou proti poškodeniu. Dobrú mech. odolnosť majú aj kazety s Tvrdou perforovanou HDF doskou na povrchu  AKUFON.Kazety.. Kazety majú fixovanie proti ich vyhodeniu.
Žiadna položka