Powered by Smartsupp

Aký povrch potrebujem na moje akustické panely?

Povrch panelov určuje jeho vlastnosti a je primárnou otázkou pri výbere typu a povrchu panelu

Používame rôzne druhy materiálov ako povrchy panelov a prvkov. 

Je možné prejudikovať,že vhodnosť a typ povrchu určuje priestor v ktorom sú panely aplikované. Podľa tohto priestoru a hlavne činnosti v ňom vykonávané sa dá predpokladať zaťaženie panelov a tomu je potrebné prispôsobiť skladbu a povrch panelov. Ide hlavne o mechanické zaťaženie a horľavosť.

Typy povrchov:

  1. Sklotkaniny
    Ich prednosťou je nehorľavosť a cena. Môžu byť hladke ako natieraný biely povrch Blanco alebo štruktúrované - povrch Coral. Do kín sa používa čierny povrch Black a mechanicky vysoko odolný povrch Samson. Sú výborným materiálom na stropné kazety alebo zavesene stropné prvky ako oblaky a Baffle.
    Nevýhodou okrem povrchu Samson je mechanická odolnosť kde neodolávajú hlavne pôsobeniu hrubej sily a hrotom,pripadne zašpineniu pri bielom povrchu. Preto ich nedoporučujeme na miesta kde môže dôjsť k ich poškodeniu to je steny do výšky 2 metre od zeme.
  2. Textilné tkaniny
    Ich hlavnou prednosťou je mechanická odolnosť a odolnosť voči zašpineniu. Veľkou prednosťou je extrémny výber typov tkaniny a hlavne farieb. Vyrábaju sa aj s nehorľavou úpravou podľa požiadavky. Preto su tkaniny ideálnym materiálom na akustické panely .