Powered by Smartsupp

Spresnite výber produktu
Light Grey 9 a 12 mm Silver Grey 9 a 12 mm Antracit 9 a 12 mm White 06 Ash Grey 18 Lime Green 37 Green 04 Orange 05 Light Yellow 20 Violet 23 Dark Blue 08 Blue 03 Sky Blue 22 Aqua Grey 14 Light Camel 07 Deep Camel 10 Longan Yellow 11 Ferruginous 09 Maroon 15 Pure Red 25 Red 21 Deep Orange 19 turquoise 31 Pink 33

Vyrábané na objednávku

Designová kompozícia 3D trojuholníkov z akustického panelu Ekosound Hard pod názvom 3D Trikustik je výrazným prvkom ako z hľadiska designu tak aj z pohľadu útlmu hluku v priestore. 3D prvky napriek malej hrúbke dokážu pohlcovať zvuk aj na nízkych frekvenciách práve pre výrazný 3D design. viac

Popis výrobku

Trikustik - 3D je kompozícia z filcových panelov o hrúbke 12mm v rôznych farbách . Ich lepením na stenu a vzájomným striedaním šírok, dĺžok a farieb vzniká originálna kompozícia, ktorá sa neopakuje v inom priestore. Pri objednávaní sa zadáva plocha a farby. Preferujú sa odtiene sivej s farebnými prvkami .

Vlastnoti výrobku

Kategória stenový panel /  PET vlákno
Povrchová úprava-farba Mramorovanie viac odtieňov a farieb
Zvuková pohltivosť alfa w = 0,8
Stupeň horľavosti B s1,d0
mechanická odolnosť výborná - tvrdý, pružný ,pripínací povrch

Varianty produktu Trikustik

Dĺžka pásov je štandardne 2400mm so striedaním dĺžky 1200 a 60mm. Výška pásov je 150, 300 mm.

Akustické vlastnosti

Krivka pohltivosti Pre Trikustik  v hrúbke 12mm priamo na stene a s odsadením 50,100 a 400mm.

Z grafov vyplýva výhodnosť predsadenia panelu za účelom získania lepších akustických vlastností hlavne na nízkych frekvenciách. Zavesenie ako baffle alebo oblaky sú ideálnym použitím panelov Ekosound Hard.

Názov produktu: Oblaky B Ekosound filc 12mm

Akustika: Meranie bolo vykonávané s odsadením 400mm

Ekosound Hard 12mm  lepeny na stene  

 

Porovnanie akustických vlastností  panelu Trikustik  12mm  lepený a odsadený 50,100 mm


Základné povrchové úpravy

Povrch prvkov Ekosound Hard je melírovaný /Melange /  v odtieni svetlej a tmavej farby. Je možné ho upraviť farebne podľa požiadavky ale mramorovanie ostáva vždy viditeľné.  Tvrdý povrch a výborná akustika ho predurčuje ako stenový obklad s vysokým mechanickým, zaťažením.  Hrúbka panelu je 12mm a max. rozmery 3000mmx1200mm.

Povrch Light Grey Povrch Silver Grey Odtiene sivej panelov Ekosound Hard Farby panelov Ekosound HardHard

Vlastnosti panelov z materiálu Ekosound Hard  /PET vlákno/
Hrúbka materiálu / Povrch
Panely Ekosound Hard sa vyrábajú v hrúbke 12 alebo 24mm. Po nainštalovaní  nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. 
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND Hard je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Materiál dosky je  pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Panely EKOSOUND  sú tvrdé a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile pri dodržaní určitých podmienok. Panely sa dajú formátovať na píle prípadne frézovať. Je možné ich skrutkovať na stenu.
Hygiena  a čistenie panelov

Panely Ekosound vynikajú ekologickou nezávadnosťou.  Vhodné pre detské zariadenia a zdravotnícke priestory. Čistenie mäkkým kefou alebo vysávačom.
Povrch panelov je melírovaný v rôznych odtieňoch čím nie je potrebné panely dalej povrchovo upravovať okrem prípadneho náteru RAL.

Hmotnosť panelov
2000g/m2 pri hrúbke 12mm.
Povrchová úprava panelov

   

light grey                             silver grey                            anthracite

Hrúbka prvku 33mm, 40mm, 50mm
Tvar prvku Iný tvar panelu
Materiál jadra Recyklovaný PET panel
Povrchová úprava PET panel Farba
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Stenu
Určené pre: Kancelárie, Domáce kino, Nahrávacie štúdio

Alternatívne produkty7