Powered by Smartsupp

Ekosound V-cut XXL


nakúpte na e-shope

Spresnite výber produktu
Light Grey 9 a 12 mm Silver Grey 9 a 12 mm Antracit 9 a 12 mm Black 17 White 06 Ash Grey 18 Lime Green 37 Green 04 Orange 05 Light Yellow 20 Violet 23 Dark Blue 08 Blue 03 Sky Blue 22 Aqua Grey 14 Light Camel 07 Deep Camel 10 Longan Yellow 11 Ferruginous 09 Maroon 15 Pure Red 25 Deep Orange 19
Florence Remoa Torino Venezia Napoli Pavia Pisa Bergamo Roma Milano Syrakuzy

Vyrábané na objednávku

Velkorozmerové panely Ekosound V - cut do výšky 2400mm a šírky 1200mm a podľa potreby. Tvrdý akustický filcový panel s hrúbkou 9 a 12 mm s mramorovaným povrchom vo viacerých odtieňoch sivej s frézovaným povrchom V drážkami v rôznych vzoroch. Prechod od rovného a hladkého povrchu k filigránskemu vzorovanému povrchu podľa ponúkanej alebo dodanej predlohy. viac

Popis produktu

Tvrdý filcový akustický panel s hrúbkou 12 mm s mramorovaným povrchom vo viacerých odtieňoch bielej, sivej a čiernej s frézovaným povrchom v rôznych vzoroch. Ostatné Farebné odtiene sú v hrúbke 9 mm. Prechod od rovného a hladkého povrchu k filigránskemu vzorovanému povrchu podľa ponúkaných vzorov alebo vlastnej predlohy. Výhodou materiálu je jeho ohybnosť do oblúkov podľa hustoty vertikálnych drážok.

Varianty panelu Ekosound V-cut

Prevedenie panelov povrchová úprava:
1. Povrch je frézovaný drážkou v tvare V 30o uhol do hĺbky 6mm hrúbka panelu 9mm.  Horná šírka drážky je cca 6mm. Iný typ frézovania na dotaz.
2. Varianta double color - použitie dvoch vrstiev rôznych farieb. Spodok drážky je vo farbe spodnej vrstvy. Hĺbka drážky je 12mm šírka 12mm uhol 30 stupňov.  Vzor frézovania sa vyberá podľa predlohy.

          

Vlastnosti produktu

Kategória / Materiál stenový a stropný panel /  filcový panel - PET vlákno
Povrchová úprava-farba Mramorovanie viac odtieňov a farieb
Zvuková pohltivosť alfa w = 0,4 - 0,6 /podľa odsadenia/
Stupeň horľavosti B s1, d0
Mechanická odolnosť výborná - tvrdý, pružný, pripínací povrch
Váha na m2   1900g / 2000g
Hrana panelu štandardne ostrá hrana (skosená na dotaz)
Drážka uhol 30o hlbka 6 mm

Rozmery produktu

Rozmery základného panelu sú max. 1200 x 2400 mm. Hrúbka je 9 mm. Z tohto rozmeru vieme naformátovať akýkoľvek rozmer podľa požiadavky s príslušným vzorom. Väčšie panely sa skladajú z viacerých druhov.   

Výška mm Šírka mm Hrúbka mm
1200 2400 9, 12

Základné vzory pre V-cut 1200 x 2400 mm /možnosť vlastného dezénu/

Venezia Napoli Torino Pavia Syrakuzy
Pisa Bergamo Remoa Milano Roma Nazca

   

vzor PISA  farba Light Camel 07                         vzor MILANO farba Light Camel 07             vzor  Nazca  farba silver Grey

Akustické vlastnosti

Krivka pohltivosti panelu Ekosound Hard v hrúbke 12mm priamo na stene a s odsadením 400mm ako oblaky napr.

Výhodné je zavesenie v priestore ako oblaky,baffle alebo ako kazety.

Krivka pohltivosti panelu Ekosound Hard v hrúbke 12mm priamo na stene a s odsadením 400mm ako oblaky napr. Výhodné je zavesenie v priestore ako oblaky, baffle alebo ako kazety

Základné povrchové úpravy panelov Ekosound - V cut

Povrch panelov Ekosound - V cut je melírovany v odtieňoch sivej. Je možné ho upraviť farebne podľa požiadavky ale mramorovanie ostáva vždy viditeľné.  Tvrdý povrch a vyborná akustika ho predurčuje ako stenový obklad s vysokým mechanickým, zaťažením.  Hrúbka panelu je 12mm.

Vzory panelov Ekosound V-cut

Line - vertikálne linie rozteč 20-100mm - velkost prvkov šírka 300,600,1000mm výška max 2400mm /možnosť skladať vyššie z viacerých prvkov/

Vlastnosti panelov z materiálu Ekosound Hard  /PET vlákno/
Hrúbka materiálu / Povrch
Panely Ekosound Hard sa vyrábajú v hrúbke 12 alebo 24mm. Po nainštalovaní  nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. 
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND Hard je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Materiál dosky je  pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Panely EKOSOUND  sú tvrdé a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile pri dodržaní určitých podmienok. Panely sa dajú formátovať na píle prípadne frézovať. Je možné ich skrutkovať na stenu.
Hygiena  a čistenie panelov

Panely Ekosound vynikajú ekologickou nezávadnosťou.  Vhodné pre detské zariadenia a zdravotnícke priestory. Čistenie mäkkým kefou alebo vysávačom.
Povrch panelov je melírovaný v rôznych odtieňoch čím nie je potrebné panely dalej povrchovo upravovať okrem prípadneho náteru RAL.

Hmotnosť panelov
2000g/m2 pri hrúbke 12mm.
Povrchová úprava panelov

   

light grey                             silver grey                            anthracite

Povrch Filc
Hrúbka prvku 9mm, 12mm, 18mm, 24mm
Tvar prvku Panel s otvormi,drážkami
Materiál jadra Recyklovaný PET panel
Povrchová úprava PET panel Natur Biely,čierny, PET panel Farba
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Stenu
Určené pre: Byty/Domy, Kancelárie, Spoločenské priestory, Kino/Divadlo, Domáce kino, Nahrávacie štúdio

Alternatívne produkty7