Powered by Smartsupp

Akustické lamely Silencio


Cena
0 € s DPH

Výrobca
Obifon, s.r.o.

Kód produktu
TECH0043

Spresnite výber produktu
Biela
Biela
Čierna
Čierna
Vyrábané na objednávku

Akustické lamely Silencio v bielej alebo čiernej farbe je sústavou lamiel z filcových panelov Ekosound aplikovaných na strope. Najväčšou prednosťou riešenia je súvislý vzhľad stropu . Toto umožňuje jednoduchú montáž a prístup k rozvodom za lamelami. Hrúbka lamely je 40mm a môže byť aplikovaná vertikálne ako aj horizontálne. Výška lamely je do 150mm. viac

Popis výrobku:

Akustické lamely Silencio  je sústavou lamiel z materiálu Ekosound ktoré sa aplikujú na strop celoplošne alebo vytváraním ostrovčekov. Spolu so širokou škálou farebných a výškových možností ponúka dizajnérom množsto dizajnových možností a variácií. Základom je lamela o hrúbke 40mm, výške 100-150mm a dlžke do 2400mm. Táto lamela môže byť aplikovana horizontálne kde hrúbka lamely 40mm je v tomto prípade výškou  alebo vertikálne /baffle/  kde hrúbka lamely je 40mm a výška 100mm. Pokračovaním výšky nad 150mm sa výrobok dostáva do skupiny výrobkov  baffle.

Štandartné rozmery lamiel  : 

Var. 1 Horizontálne /na ležato /  kladené lamely o hrúbke 40mm
Šírka lamely  (mm) Dĺžka (mm) Hrúbka /výška/ (mm)
50,80,100,120,150 do 2400 40
 
Var. 2 Vertikálne kladené lamely o hrúbke 40mm  /baffle/
Výška lamely  (mm) Dĺžka (mm) Hrúbka (mm)
100,150 do 2400 40

 Akustický komfort v kancelárskych priestoroch, školách alebo verekných budovách prispieva k našej pohode, pretože zlý akustický komfort môže mať vplyv na zdravie, komunikáciu, produktivitu a učenie. Používanie vysoko výkonných akustických stropných produktov Obifon je najlepším riešením na zabezpečenie vynikajúceho akustického výkonu, pohodlia a estetického riešenia.

Základné povrchové úpravy lamiel :

V štandarte sú lamely biele a čierne. Je možnosť aj farebná variácia prípadne je na výber viacero tkanín.

Ekosound povrch:

 

Variant  Ekosound označenie B  /PET vlákno/
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Panely EKOSOUND  sú pružné a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile okrem znečistenia povrchu .
Hygiena  a čistenie panelov

Panely Ekosound vynikajú ekologickou nezávadnosťou. V prevedení Natural je bez akejkoľvek chemickej prísady. Vhodné pre detské zariadenia a zdravotnícke priestory. Čistenie mäkkým kefou alebo vysávačom.
Upozornenie!
  Pri aplikácii panelov Natural v bielej alebo čiernej farbe sa musia používať rukavice, pretože povrch panelov je citlivý na znečistené ruky.

Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Strop
Určené pre: Kancelárie, Spoločenské priestory, Kino/Divadlo
Zavesenie na strop Zavesené na stojato
Materiál jadra Recyklovaný PET panel
Povrchová úprava PET panel Natur Biely,čierny
Hrúbka prvku 40mm
Povrch Filc
Tvar prvku Lamela, Vešané stropné panely

Montáž:

Montáž lamiel Silencio

Prednosťou systemu je jeho montáž. Podľa podmienok na strope /prázdny,rozvody,vzduchotechnika/ si treba dohodnúť spôsob uchytenia a osadenia zavesných prvkov.
1. Štandartne podľa výšky zavesenia a podmienok sú lamely uchytene na bielych T profiloch,ktoré sú zavesené alebo uchytené priamo na strop. Výšku lamiel určuje výška zavesenia T profilu
2.Vzhľadom na nízku váhu lamiel sa dodáva lamela so špecialnym  plastovým klipom na hornej hrane lamely a cez tento nasúva sa spolu s lamelou na T profil.T profil štandartne je osadený kolmo na smer lamiel v rozteči 120cm ale je možné ho osadit aj pozdlžne so smerom lamiel ako na obrázku. Plastové klipy je možné lepiť aj na stavbe čo umožňuje meniť rozteč T profilov na zavesenie.

3. V prípade nutnosti odoberania lamiel dodávame lamely s magnetmi. Podľa velkostí lamiel a ich dlžky dodávame lamely s nalepenými magnetickými kruhmi v rozostupe 60 až120cm podľa váhy lamely. V tomto rastri sa na strop zavesia T profily o ktoré sa na magnety zavesia jednotlivé lamely.Toto riešenie umožnuje meniť rozostupy lamiel,odoberať ich a znovu vešať.

5.Daľšou variantou uchytávanie lamiel na chodbách alebo prekladoch je nastoknutie lamely cez drážku o L profil na stenách. Obmedzením je dlžka lamely pri výške 10cm je to 170cm s mín. priehybom a pri výške 20cm je to 200cm.

6. Dlžka lamiel je štandartne 2400mm.Je možné dodať aj kratšie lamely . Pri dlhých lamelách /viac ako 2400mm/ sa hrany lamiel spájajú terčíkmi so suchým zipsom,čím je možné ich rozobrať.

Alternatívne produkty5