Powered by Smartsupp

Akustické lamely Silencio


Spresnite výber produktu
Biela Čierna

Vyrábané na objednávku

Akustické lamely Silencio v bielej alebo čiernej farbe je sústavou lamiel z PET panelov Ekosound aplikovaných na strope. Najväčšou prednosťou riešenia je súvislý vzhľad stropu . Toto umožňuje jednoduchú montáž a prístup k rozvodom za lamelami. Hrúbka lamely je 40mm a môže byť aplikovaná vertikálne ako aj horizontálne. Výška lamely je do 150mm. viac

Popis výrobku

Akustické lamely Silencio  je sústavou lamiel z materiálu Ekosound ktoré sa aplikujú na strop celoplošne alebo vytváraním ostrovčekov. Spolu so širokou škálou farebných a výškových možností ponúka dizajnérom množsto dizajnových možností a variácií. Základom je lamela o hrúbke 40mm, výške 100-150mm a dlžke do 2400mm. Táto lamela môže byť aplikovana horizontálne kde hrúbka lamely 40mm je v tomto prípade výškou  alebo vertikálne /baffle/  kde hrúbka lamely je 40mm a výška 100mm. Pokračovaním výšky nad 150mm sa výrobok dostáva do skupiny výrobkov  baffle.

Štandartné rozmery lamiel

Var. 1 Horizontálne /na ležato /  kladené lamely o hrúbke 40mm
Šírka lamely  (mm) Dĺžka (mm) Hrúbka /výška/ (mm)
80,100,120,150 do 2400 40
 
Var. 2 Vertikálne kladené lamely o hrúbke 40mm  /baffle/
Výška lamely  (mm) Dĺžka (mm) Hrúbka (mm)
100,150 do 2400 40

Akustické vlastnosti

Akustický komfort v kancelárskych priestoroch, školách alebo verekných budovách prispieva k našej pohode, pretože zlý akustický komfort môže mať vplyv na zdravie, komunikáciu, produktivitu a učenie. Používanie vysoko výkonných akustických stropných produktov Obifon je najlepším riešením na zabezpečenie vynikajúceho akustického výkonu, pohodlia a estetického riešenia.

Lamela rozmer 70x40mm na ležato rozteč 70mm odsadenie 200mm

Lamela rozmer 70x40mm na ležato rozteč 70mm odsadenie 200mm tretinooktav

Lamela rozmer 70x40mm na stojato rozteč 40mm odsadenie 200mm

Lamela rozmer 70x40mm na stojato rozteč 40mm odsadenie 200mm

Základné povrchové úpravy

Textilné povrchy:

  • Akutec - semišový povrch s jemným tieňovaním (180g/m2)
  • Memory - tkaný "panamový" povrch s vodeodolnosťou (290g/m2)
  • Adria - veľmi jemne štrukturovaná tkanina bez úpravy (245g/m2)
  • Mirage - veľmi textúrovaný vzor najvyšej kvality (350g/m2)  • Natur - prirodzená biela farba povrchu  

Variant  Ekosound označenie B  /PET vlákno/
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Panely EKOSOUND  sú pružné a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile okrem znečistenia povrchu .
Hygiena  a čistenie panelov

Panely Ekosound vynikajú ekologickou nezávadnosťou. V prevedení Natural je bez akejkoľvek chemickej prísady. Vhodné pre detské zariadenia a zdravotnícke priestory. Čistenie mäkkým kefou alebo vysávačom.
Upozornenie!
  Pri aplikácii panelov Natural v bielej alebo čiernej farbe sa musia používať rukavice, pretože povrch panelov je citlivý na znečistené ruky.

Zavesenie na strop Zavesené na stojato
Povrch Filc
Hrúbka prvku 40mm
Tvar prvku Lamela, Vešané stropné panely
Materiál jadra Recyklovaný PET panel
Povrchová úprava PET panel Natur Biely,čierny
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Strop
Určené pre: Kancelárie, Spoločenské priestory, Kino/Divadlo

Montáž:

Montáž lamiel Silencio

Prednosťou systemu je jeho montáž. Podľa podmienok na strope /prázdny,rozvody,vzduchotechnika/ si treba dohodnúť spôsob uchytenia a osadenia zavesných prvkov.
1. Štandartne podľa výšky zavesenia a podmienok sú lamely uchytene na bielych T profiloch,ktoré sú zavesené alebo uchytené priamo na strop. Výšku lamiel určuje výška zavesenia T profilu
2.Vzhľadom na nízku váhu lamiel sa dodáva lamela so špecialnym  plastovým klipom na hornej hrane lamely a cez tento nasúva sa spolu s lamelou na T profil.T profil štandartne je osadený kolmo na smer lamiel v rozteči 120cm ale je možné ho osadit aj pozdlžne so smerom lamiel ako na obrázku. Plastové klipy je možné lepiť aj na stavbe čo umožňuje meniť rozteč T profilov na zavesenie.

3. V prípade nutnosti odoberania lamiel dodávame lamely s magnetmi. Podľa velkostí lamiel a ich dlžky dodávame lamely s nalepenými magnetickými kruhmi v rozostupe 60 až120cm podľa váhy lamely. V tomto rastri sa na strop zavesia T profily o ktoré sa na magnety zavesia jednotlivé lamely.Toto riešenie umožnuje meniť rozostupy lamiel,odoberať ich a znovu vešať.

5.Daľšou variantou uchytávanie lamiel na chodbách alebo prekladoch je nastoknutie lamely cez drážku o L profil na stenách. Obmedzením je dlžka lamely pri výške 10cm je to 170cm s mín. priehybom a pri výške 20cm je to 200cm.

6. Dlžka lamiel je štandartne 2400mm.Je možné dodať aj kratšie lamely . Pri dlhých lamelách /viac ako 2400mm/ sa hrany lamiel spájajú terčíkmi so suchým zipsom,čím je možné ich rozobrať.

Alternatívne produkty7