Pre priemysel
Cena
0 € s DPH

Výrobca
Obifon, s.r.o.

Kód produktu
TECH0060

vyrábané na objednávku

Paravan Industry je mobilná akustická zástena, určená na zvukové uzavretie priestoru pred okolitým hlukom, má hliníkový rám a nehorľavú mechanicky odolnú povrchovú úpravu. viac

Popis výrobku:

Paravan Industry je mobilná akustická zástena, určená na zvukové uzavretie priestoru pred okolitým hlukom, má hliníkový rám a nehorľavú mechanicky odolnú povrchovú úpravu.

Varianty paravanu  Industry
Paravan v kovovom ráme s nehorľavou povrchovou úpravou.

  • Varianta 1 - štandartným prevedením je paravan s jednou stranou pohltivou a druhou reflexnou s nepriezvučnym účinkom.To znamená, že paravan sa aplikuje pohltivou stranou ku zdroju hluku a zamedzuje prestupu zvuku. Slúži ako hluková zástena.
  • Varianta 2 -   je Double paravan : Je to paravan s menitelnym uhlom roztvorenia .
Rozmery paravanov Industry
Označenie
Šírka mm Výška mm

Hrúbka mm

Paravan Industry    
600-1000 1500 - 2000
60
Paravan Double

Je z jednej strany pohltivý a z druhej nepriezvučný čo podmieňuje jeho správne použitie. Pri extrémnych požiadavkách na mechanickú odolnosť doporučujeme povrch z dierovaného plechu.

Montáž: pozri tu

Možnosti aplikácie
Paravan Industry  je určený do  priemyslu, kde je dôležité odcloniť zdroj hluku prípadne upraviť akustické vlastnosti v časti priestoru . Vyskladaním viac paravanov je možné hlukovo uzavrieť zdroj hluku prípadne pracovisko obsluhy. Hlukové zaclonenie zdroja hluku je najlacnejším riešením ako znížiť úroveň hluku.

Akustické Vlastnosti:

Akustický účinok:  Paravan ma vzduchovú nepriezvučnosť Rw = 29 dB

Vlastnosti panelov z materiálu Ekosound Hard  /PET vlákno/
Hrúbka materiálu / Povrch
Panely Ekosound Hard sa vyrábajú v hrúbke 12 alebo 24mm. Po nainštalovaní  nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. 
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND Hard je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Materiál dosky je  pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Panely EKOSOUND  sú tvrdé a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile pri dodržaní určitých podmienok. Panely sa dajú formátovať na píle prípadne frézovať. Je možné ich skrutkovať na stenu.
Použitie v: Interiéry
Umiestnenie na: Delenie priestoru
Materiál: Nehorľavé prevedenie (Minerálne vlákno), Sklotkanina

Alternatívne produkty2