Powered by Smartsupp
Pre priemysel
Výrobca
Obifon, s.r.o.

Kód produktu
TECH0060

Vyrábané na objednávku

Paravan Industry je mobilná akustická zástena, určená na zvukové uzavretie priestoru pred okolitým hlukom, má hliníkový rám a nehorľavú mechanicky odolnú povrchovú úpravu. viac

Popis výrobku:

Paravan Industry je mobilná akustická zástena, určená na zvukové uzavretie priestoru pred okolitým hlukom, má hliníkový rám a nehorľavú mechanicky odolnú povrchovú úpravu.

Varianty paravanu  Industry
Paravan v kovovom ráme s nehorľavou povrchovou úpravou.

  • Varianta 1 - štandartným prevedením je paravan s jednou stranou pohltivou a druhou reflexnou s nepriezvučnym účinkom.To znamená, že paravan sa aplikuje pohltivou stranou ku zdroju hluku a zamedzuje prestupu zvuku. Slúži ako hluková zástena.
  • Varianta 2 -   je Double paravan : Je to paravan s menitelnym uhlom roztvorenia .
Rozmery paravanov Industry
Označenie
Šírka mm Výška mm

Hrúbka mm

Paravan Industry    
600-1000 1500 - 2000
60
Paravan Double

Je z jednej strany pohltivý a z druhej nepriezvučný čo podmieňuje jeho správne použitie. Pri extrémnych požiadavkách na mechanickú odolnosť doporučujeme povrch z dierovaného plechu.

Montáž: pozri tu

Možnosti aplikácie
Paravan Industry  je určený do  priemyslu, kde je dôležité odcloniť zdroj hluku prípadne upraviť akustické vlastnosti v časti priestoru . Vyskladaním viac paravanov je možné hlukovo uzavrieť zdroj hluku prípadne pracovisko obsluhy. Hlukové zaclonenie zdroja hluku je najlacnejším riešením ako znížiť úroveň hluku.

Akustické Vlastnosti:

Akustický účinok:  Paravan ma vzduchovú nepriezvučnosť Rw = 29 dB

Vlastnosti panelov z materiálu Ekosound Hard  /PET vlákno/
Hrúbka materiálu / Povrch
Panely Ekosound Hard sa vyrábajú v hrúbke 12 alebo 24mm. Po nainštalovaní  nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. 
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND Hard je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Materiál dosky je  pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Panely EKOSOUND  sú tvrdé a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile pri dodržaní určitých podmienok. Panely sa dajú formátovať na píle prípadne frézovať. Je možné ich skrutkovať na stenu.
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: V priestore (paravány)
Určené pre: Priemysel
Materiál jadra Minerálne vlákno - nehorľavé
Povrchová úprava Sklotkanina samson, Sklotkanina Akuglas
Hrúbka prvku 50mm

Alternatívne produkty2