Powered by Smartsupp

Vyrábané na objednávku

Paravan Industry je mobilná akustická zástena, určená na zvukové uzavretie priestoru pred okolitým hlukom, má hliníkový rám a nehorľavú mechanicky odolnú povrchovú úpravu. viac

Popis produktu

Paravan Industry je mobilná akustická zástena, určená na zvukové uzavretie priestoru pred okolitým hlukom, má hliníkový rám a nehorľavú mechanicky odolnú povrchovú úpravu. Je z jednej strany pohltivý a z druhej nepriezvučný čo podmieňuje jeho správne použitie. Pri extrémnych požiadavkách na mechanickú odolnosť doporučujeme povrch z dierovaného plechu.

Varianty paravánu Industry

Paraván v kovovom ráme s nehorľavou povrchovou úpravou.

  • Varianta 1 - štandardným prevedením je paravan s jednou stranou pohltivou a druhou reflexnou s nepriezvučnym účinkom. To znamená, že paraván sa aplikuje pohltivou stranou ku zdroju hluku a zamedzuje prestupu zvuku. Slúži ako hluková zástena.
  • Varianta 2 - Double paraván: paraván s meniteľným uhlom roztvorenia. Rozmery na požiadanie.

Rozmery paravánov Industry

Označenie
Šírka mm Výška mm

Hrúbka mm

Paraván Industry    
600-1000 1500 - 2000
60

Možnosti použitia

Paraván Industry  je určený do  priemyslu, kde je dôležité odcloniť zdroj hluku, prípadne upraviť akustické vlastnosti v časti priestoru. Vyskladaním viac paravánov je možné hlukovo uzavrieť zdroj hluku prípadne pracovisko obsluhy. Hlukové zaclonenie zdroja hluku je najlacnejším riešením ako znížiť úroveň hluku.

Akustické vlastnosti

Akustický účinok: Paraván ma vzduchovú nepriezvučnosť Rw = 29 dB

Montáž: pozri tu

Vlastnosti panelov z materiálu Ekosound Hard  /PET vlákno/
Hrúbka materiálu / Povrch
Panely Ekosound Hard sa vyrábajú v hrúbke 12 alebo 24mm. Po nainštalovaní  nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. 
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND Hard je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Materiál dosky je  pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Panely EKOSOUND  sú tvrdé a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile pri dodržaní určitých podmienok. Panely sa dajú formátovať na píle prípadne frézovať. Je možné ich skrutkovať na stenu.
Hrúbka prvku 50mm
Materiál jadra Minerálne vlákno - nehorľavé
Povrchová úprava Sklotkanina samson, Sklotkanina Akuglas
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: V priestore (paravány)
Určené pre: Priemysel

Príslušenstvo1

Alternatívne produkty3