Powered by Smartsupp

Spresnite výber produktu
bez výberu 00 1220 - Ivory 51 - New Cream 36 - Beige 1022 - Camel 1000 - Sadole 3000 - Chili A18 - Carrot 6 - New Red 30 - Bordo 35 - Aubergine A40 - Dark Brown 5920 - Dark Green 1331 - Turkis 390 - Light Blue 1007 - Light Cobalt 25 - Royal 9 - Cobalt 108 - Navy 26 - Dark Navy A81 - Elephant A1008 - Grey A95 - Dark Grey A39 - Black
Coral Wood dub

Varianta panelu Modular B- Ekosound Edge má bielu alebo čiernu hranu Natur. Na povrchu je tkanina Akutec poprípade Memory. Tkanina je len na prednej stene panelu, hrany zostávajú odkryté, aby vynikol ich kontrast.Varianta Edge je ideálnym produktom, ak je panel na stene umiestnený ako skupina panelov rôznych hrúbok, kde vyniknú ich odkryté hrany v bielej alebo čiernej farbe. viac

Popis výrobku

Varianta panelu Modular B- Ekosound Edge má bielu alebo čiernu hranu Natur. Na povrchu je tkanina Akutec poprípade Memory. Tkanina je len na prednej stene panelu, hrany zostávajú odkryté, aby vynikol ich kontrast.Varianta Edge je ideálnym produktom, ak je panel na stene umiestnený ako skupina panelov rôznych hrúbok, kde vyniknú ich odkryté hrany v bielej alebo čiernej farbe.

Rozmery produktu

Štandartné Rozmery panelov Edge Ekosound

šírka /mm/ dĺžka /mm/ hrúbka /mm/
 tvar square  /hrany natural - biele,čierne/
595 595 15,40
 tvar rectangle    /hrany natural - biele,čierne/
595 595 15,40
Atypické rozmerové rady za príplatok

Podobné produkty

Podobný produkt je panel Modular s povrchom tkanina ale s bielou/sivou/ hranou Natural. Modular XXL je veľkorozmerový na výšku steny.
Ďaľším podobným produktom je panel Modular Resident Frame, kde panel ma kovový rám a aplikuje sa ako sólo panel alebo panel Modular Resident T profil, ktorý sa aplikuje na celú stenu.

Možnosti použitia

Ekosound panely vyrábané z textilných vláken sa hodia všade tam, kde dlhodobo pracujú alebo sa zdržujú ľudia. To sú kancelárie, školy ale aj spoločenské priestory a súkromný sektor.  Oproti minerálnym panelom, majú zníženú triedu horľavosti v triede B. Nie sú vhodné do vlhkých priestorov. Majú vysoký potenciál na tvarové a designové stvárnenie interiérov.

Upozornenie: Nedoporučujeme vzhľadom na rozmerové tolerancie vyskladať z panelov Modular Edge Eko jednej hrúbky, jednej farby a rovnakého rozmeru celú stenu. Ak tak doporučujeme variantu XXL. Pri menších rozmeroch doporučujeme striedanie hrúbok, rozmerov a farieb.

Doporučujeme panely oddeliť farebne alebo hrúbkovo z dôvodu tolerancií rozmerov ...resp. dodržať 2mm medzery...


Akustické vlastnosti

Názov produktu: Panel EKOSOUND

Akustika: Meranie bolo vykonávané bez odsadenia, t.j s aplikáciou priamo na stene.

Aplikácia: Hrúbka panelu určuje jeho rozsah pohlcovania od nízkych až po vysoké frekvencie


Základné povrchové úpravy panelov EKOSOUND

Panel Modular Edge  má biele a čierne hrany Natural a povrch panelu je tkanina.
Povch je možné aj potlačiť dodanou grafikou.

Textílne povrchy:

Sklovláknité povrchy:

Technické vlastnosti:

oheň

Reakcia na oheň

Panely Ekosound sú z PES vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2   je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.

vlhko

Odolnosť voči vlhku

Vláknitý panel EKOSOUND  je vhodný do vlhkého prostredia

tvrdosť

Mechanické vlastnosti

Panely EKOSOUND  sú vhodné aj na plochy s mechanickým zaťažením.

hygiena

Hygiena

Panely Ekosound vynikajú ekologickou nezávadnosťou. Ako jediný prvok v prevedení natural je bez akejkoľvek chemickej prísady.

hmotnosť

Hmotnosť

1000g/m2 pri hrúbke 15mm ,2500g/m2 pri hrúbke do 50mm,

prístupnosť

Prístupnosť

Panely je možné aplikovať na suchý zips alebo magnet, kedy sa dajú odnímať. Ľahko sa aplikujú lepením na stenu alebo sa vešaju na strop.

čistenie

Čistenie

Upozornenie!   Pri aplikácii panelov Natural v bielej farbe sa musia používať rukavice, pretože povrch panelov je citlivý na znečistené ruky.  Z tohto dôvodu nedoporučujeme túto variantu používať na miesta s možnosťou dotyku rúk.  Doporučujeme variantu s textíliou na povrchu alebo farbenú variantu.  Čistenie mäkkým kartáčom a vysávačom.

Montáž:

Montáž panelov Ekosound je vzhľadom na ich váhu a pevnosť jednoduchá. Dôležitý je rozmer a váha panelu pri výbere metódy upevnenia na stenu. 4cm panel váži 2,5 kg na m2.

1. Je možné ich lepiť PU tmelmi resp. Mamutom.

2. Je možné ich pripevniť o stenu skrutkami na drevo.

3.V závislosti od rozmeru a pevnosti podkladu je možné ich prichytávať na suchý zips. Na hladké plochy zips so samolepkou, na stranu panelu sa zips musí podlepiť PU lepidlami.

4. Na stenu v prípade menších panelov a potreby odoberania je možné použiť magnet. Udrží váhu do 1kg.

Upozornenie!
Panel Ekosound je určený ako sólo panely po stenách. V prípade, že vytvárame väčšie plochy z panelov menších rozmerov dodržiavame nasledovné zásady.
1. Snažíme sa kombinovať panely rôznych hrúbok alebo ak v jednej hrúbke tak rôznych farieb
2. Nesnažime sa vytvarať z menších panelov súvisle steny v jednej farbe a jednej hrúbke vzhľadom na tolerancie rozmerov a možný vznik nerovností na hranách.
3. Ak sme nutení ukladať menšie panely vedľa seba dodržujem medzi nimi odsadenie 2-5mm, kde sa drobné rozdiely stratia.