Powered by Smartsupp

Akustický PET panel Ekosound Hard


Spresnite výber produktu
Light Grey 9 a 12 mm Silver Grey 9 a 12 mm Antracit 9 a 12 mm White 06 Ash Grey 18 Lime Green 37 Green 04 Orange 05 Light Yellow 20 Violet 23 Dark Blue 08 Blue 03 Sky Blue 22 Aqua Grey 14 Light Camel 07 Deep Camel 10 Longan Yellow 11 Ferruginous 09 Maroon 15 Pure Red 25 Red 21 Deep Orange 19 turquoise 31 Pink 33

Na sklade

Tvrdý Akustický filcový panel s hrúbkou 9 mm s mramorovaným povrchom vo viacerých odtieňoch sivej a 20 farbách . Materiál dosky je pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Po nainštalovaní nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. Výhodou je aj "pripínací povrch" . Predáva sa v základných rozmeroch prípadne ako porezy. viac

Popis produktu

Tvrdý Akustický panel s hrúbkou 12 mm s mramorovaným povrchom v 20 odtieňoch farieb.  Materiál dosky je pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Výhodou je aj "pripínací povrch" . Materiál bude určite vaším ideálnym zvukovoizolačným a dekoračným materiálom, ktorý Vám prinesie tiché a elegantné prostredie. Varianta Vcut má frézovaný povrch v rôznych vzoroch a typoch. Panel má výborné aj tepelnoizolačné vlastnosti a hodí sa ako bezúdržbový obklad stien. Je príjemný na dotyk a preto sa hodí do detských izieb a ako obklad stien ku posteliam napríklad. 

Vlastnosti výrobku

Kategória stenový a stropný panel /  PET vlákno
Povrchová úprava-farba Mramorovanie viac odtieňov a farieb
Rozmery 1200 x 2400 x 9,18 mm
Zvuková pohltivosť alfa w = 0,6-0,9 podľa odsadenia
Stupeň horľavosti B s1,d0
mechanická odolnosť výborná - tvrdý,pružný,pripínací povrch

Varianty panelu Ekosound Hard

Prevedenie panelov:
Var.1. štandart - Hladký tvrdý povrch vo farbách podľa vzorkovníka

Var. 2. V-cut - frézovaný povrch drážkami  v tvare V v rôznych vzoroch / tiež na prianie/

Rozmery výrobku

1. Rozmery základného panelu sú 1200x2400 mm pri hrúbke 9mm vo farbách. Predáva sa celý rozmer alebo formáty za príplatok.

2. Rozmery základného panelu sú 2000x3000 mm pri hrúbke 12 mm v troch odtieňoch sivej . Predáva sa celý rozmer alebo formáty za príplatok.

Vhodné riešenie na celoplošný obklad stien priamo alebo s odsadením od steny. Výhoda je kombinácia farieb.

   

 Ukážky celoplošnej aplikácie PET panelov na stenu vo farebných kombináciách. Pre lepšiu akustiku doporučujeme predsadit cca40mm

 
            Detail panelu Farba Antracit s pripnutou grafikou                         Varianta Vcut farba silver grey

 farby panelov

Panel Ekosound Hard vo farbach na stene

Akustické vlastnosti

Krivka pohltivosti panelu Ekosound Hard v hrúbke 10-12mm priamo na stene a s odsadením 50,100 a 400mm.

Z grafov vyplýva výhodnosť predsadenia panelu za účelom získania lepších akustických vlastností hlavne na nízkych frekvenciách. Zavesenie ako baffle alebo oblaky sú ideálnym použitím panelov Ekosound Hard.

Názov produktu: Oblaky B Ekosound filc 12mm

Akustika: Meranie bolo vykonávané s odsadením 400mm

Ekosound Hard v hrúbke10mm


Ekosound Hard 12mm  lepeny na stene  

 

Porovnanie akustických vlastností  panelu Ekosound Hard 12mm  lepený a odsadený 50,100 a 400mm

Povrchové úpravy Ekosound Hard

Povrch prvkov Ekosound Hard je melírovany /Melange /  v odtieni svetlej a tmavej farby. Je možné ho upraviť farebne podľa požiadavky ale mramorovanie ostáva vždy viditeľné.  Tvrdý povrch a vyborná akustika ho predurčuje ako stenový obklad s vysokým mechanickým, zaťažením.  Hrubka panelu je 12mm a max. rozmery 3000mmx1200mm.

Povrch Light Grey Povrch Silver Grey Odtiene sivej panelov Ekosound Hard Farby panelov Ekosound HardHard

Vlastnosti panelov z materiálu Ekosound Hard  /PET vlákno/
Hrúbka materiálu / Povrch
Panely Ekosound Hard sa vyrábajú v hrúbke 12 alebo 24mm. Po nainštalovaní  nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. 
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND Hard je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Materiál dosky je  pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Panely EKOSOUND  sú tvrdé a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile pri dodržaní určitých podmienok. Panely sa dajú formátovať na píle prípadne frézovať. Je možné ich skrutkovať na stenu.
Hygiena  a čistenie panelov

Panely Ekosound vynikajú ekologickou nezávadnosťou.  Vhodné pre detské zariadenia a zdravotnícke priestory. Čistenie mäkkým kefou alebo vysávačom.
Povrch panelov je melírovaný v rôznych odtieňoch čím nie je potrebné panely dalej povrchovo upravovať okrem prípadneho náteru RAL.

Hmotnosť panelov
2000g/m2 pri hrúbke 12mm.
Povrchová úprava panelov

   

light grey                             silver grey                            anthracite

Farby PET panelov Light Grey 9 a 12 mm Silver Grey 9 a 12 mm Antracit 9 a 12 mm 07 čierna 04 silver grey 40 smaragd 33 pink 31 tyrkys 22 oranž 20 purple 19 dark blue 15 yelow 11 citron 12 green 06 antracit
Materiál jadra Recyklovaný PET panel
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Stenu, Strop
Určené pre: Byty/Domy, Školy, materské školy, Kancelárie, Športoviská, Spoločenské priestory, Kino/Divadlo, Domáce kino

Alternatívne produkty8