Produkty

Produkty

Predávame ticho,ktoré získate aplikáciou nami vyrábaných produktov.Ponúkame aj meranie a navrh riešenia ako efektívne "ticho"dosiahnuť. Pokiaľ riešime ticho v miestnosti, kde hluk vzniká musíme povrch stien a stropov urobiť mäkkým /pohltivým/ aby zvuk sa od nich neodrážal.Volá sa to priestorová akustika. 
Pokiaľ riešime problém prestupu hluku z okolia do našej miestnosti alebo opačne musíme riešiť nepriezvučnosť stien a stropov. Rieši to obor stavebna akustika.

Akustické úpravy stien

Akustické úpravy stien

Tvrdé steny napomáhajú šíreniu zvuku. Ich úpravou dosiahneme útlm hluku a zlepšenie pracovných podmienok.Riešením je osadenie panelov a akuprvkov,ktoré designovo ladia a interiérom a pohlcujú zvuk v priestore.

Stropné akustické prvky

Stropné akustické prvky

Od klasických kazetových stropov sa prechádza na vešané  akuprvky v rôznych tvaroch.Kde nie je dostatočná výška sa používajú horizontálne kladené oblaky alebo ostrovčeky /canopies/ v rôznych tvaroch. Pri vyššom strope je možné použiť vertikálne kladené panely - baffle,ktoré sú zvyčajne najúčinejšími absorbérmi. Okrem týchto dvoch skupín existuje skupina designových prvkov z lamiel,ktoré vytvárajú nekonečné možnosti tvarov a farieb.  Znižujú dozvuky v priestoroch, čím klesá úroveň hluku a tým sa zlepšuje pobyt v týchto priestoroch.

3D prvky - difúzory, diffsorbéry

3D prvky - difúzory, diffsorbéry

Difúzory sú akustické prvky rozptylujúce zvuk na stredných a vysokých frekvenciách. Podskupinou sú diffsorbéry,ktoré okrem rozptýlenia zvuku ho dokážu aj pohlcovať  v určitých frekvenciách najlepšie pod 500Hz,kde bežné difuzéry sú už neúčinné. Určené sú pre akustické úpravy priestorov ako sú zvukové réžie, štúdia a posluchové miestnosti.

 

Deliace,mobilné prvky a doplnky

Deliace,mobilné prvky a doplnky

Dôležitou súčastou každého interieru pre dosiahnutie ticha sú deliace prvky ako paravany.Môžu visieť zo stropu,byť na zemi alebo stolové. Väčšinou pôsobia pohlcovaním zvuku ale sú aj nepriezvučné. Tu patrie aj akudoplnky do interierov...

Basstrapy

Basstrapy

Basstrap je  označenie  prvkov,ktoré pohlcujú nízke frekvencie zvukového spektra v priestore. Môžu byť  selektívne len pohlcovať basy alebo môžu  pohlcovať široké spektrum aj s basami. Pre obťažnosť pohlcovania basových frekvencií sú basstrapy hrubé /od 100mm/ alebo využívaju rohy miestnosti.

Zvukovoizolačné prvky

Zvukovoizolačné prvky

Hlavnou funkciou zvukovoizolačných materiálov je znížiť prestup zvuku cez stavebné konštrukcie. Okrem znižovania hluku jeho pohlcovaním v priestore ,kde vzniká, je možnosť zvýšiť zvukovú nepriezvučnosť stien a stropov. K tomuto účelu existuje rada materiálov pod nazvom akustické izolácie. Velký význam majú aj v priemysle hlavne kapotážou hlučných strojov ale aj všade tam,kde treba znížiť hluk prestupujúci stavebnými konštrukciami.

Povrchy akustických prvkov

Povrchy akustických prvkov

Povrchová úprava akustických prvkov im prepožičiava tak dôležitý vzhľad pri zachovaní akustických vlastností. Základom sú sklotkaniny biele a textílie so širokým rozsahom farieb. Pri paneloch Ekosound  sa ponúka biela,čierna a sivý až čierny mramorovaný povrch.