Produkty

Produkty (52)

Predávame ticho,ktoré získate aplikáciou produktov z našej produkcie. Stačí len najsť ten pravý pre Vás či z oboru priestorovej alebo stavebnej akustiky.
Pokiaľ riešime ticho v miestnosti kde hluk vzniká musíme povrch stien a stropov urobiť mäkkým /pohltivým/ aby zvuk sa od nich neodrážal.Volá sa to priestorová akustika.  Odrazom zvuku sa násobí hluk v miestnosti. Takže hľadajte na strope a stenách miesta,kde by ste mohli dať ten "svoj" produkt.
Pokiaľ riešime problém prestupu hluku z okolia do našej miestnosti alebo opačne musíme riešiť nepriezvučnosť stien a stropov. Rieši to obor stavebna akustika a hľadame zvukovoizolačné produkty. 

Stenové panely a prvky

Stenové panely a prvky (28)

Kategória akustických stenových panelov s hlavnou funkciou potláčania dozvuku na plochách interiéru s následným znížením akustického tlaku a zlepšenia akustických vlastností priestoru.

Stropné akustické prvky

Stropné akustické prvky (24)

Strop je miestom, kde je zvyčajne dosť miesta pre akustické prvky. Od výšky stropu a typu interiéru závisí aky typ prvku zvolíme a ako bude orientovaný. Okrem klasického  kazetového stropu sa presadzujú sólové účinné prvky s novým designovým vzhľadom. Preto horizontálne kladené panely /oblaky/ do nízkych stropov resp. vertikálne kladené panely /baffle/ do vysokých miestností. Znižujú dozvuky v priestoroch, čím klesá úroveň hluku a tým sa zlepšuje pobyt v týchto priestoroch.

3D prvky - difúzory, diffsorbéry

3D prvky - difúzory, diffsorbéry (5)

Difúzory sú akustické prvky rozptylujúce zvuk na stredných a vysokých frekvenciách.Diffsorbéry okrem rozptýlenia zvuku ho dokážu aj pohlcovať  v určitých frekvenciách najlepšie pod 500Hz,kde bežné difuzéry sú neúčinné. . Určené sú pre akustické úpravy priestorov s velkými nárokmi na difuzitu zvukového poľa ako sú zvukové réžie, štúdia a posluchové miestnosti. Doporučené použitie čistých difúzorov  je v kombinacii s akustickými absorpčnými obkladmi.

 

Deliace,mobilné prvky a doplnky

Deliace,mobilné prvky a doplnky (11)

Dôležitou súčastou každého interieru su doplnky ako svietidlá,paravany,obrazy hodiny a iné. Výhodou je ak ich základná funkcia je spojena s útlmom zvukových vln,čím prispievaju k uprave akustiky v priestore. A práve to je účelom položiek v tejto kategórii...

Basstrapy

Basstrapy (6)

Basstrap je súhrnné označenie pre skupinu prvkov,ktoré pohlcujú nízke frekvencie zvukového spektra v priestore. Môžu byť  selektívne len pohlcovať basy alebo môžu  pohlcovať široké spektrum aj s basami. Nízke frekvencie sú tažko absorbovateľné vzhľadom k ich vlnovej dlžke.Basstrapy su navrhované aby ich pohlcovali a potláčali neželané rezonacie v interiéri. Časť znich sa aplikuje do rohov miestností ,kde je prebytok nizkych frekvencii ako aj voľného priestoru,časť v hrúbke na steny alebo do priestoru.

Zvukovoizolačné prvky

Zvukovoizolačné prvky (8)

Hlavnou funkciou zvukovoizolačných materiálov je znížiť prestup zvuku cez stavebné konštrukcie. Okrem znižovania hluku jeho pohlcovaním v priestore ,kde vzniká, je možnosť zvýšiť zvukovú nepriezvučnosť stien a stropov. K tomuto účelu existuje rada materiálov pod nazvom akustické izolácie. Velký význam majú aj v priemysle hlavne kapotážou hlučných strojov ale aj všade tam,kde treba znížiť hluk prestupujúci stavebnými konštrukciami.

Drevené nehorľavé dosky

Drevené nehorľavé dosky (1)

Akustické drevené nehorľavé dosky sú nutné v zhromaždovacích priestoroch a majú triedu horľavosti A alebo B.

Povrchy a farby akustických prvkov

Povrchy a farby akustických prvkov (18)

Povrchová úprava akustických prvkov im prepožičiava tak dôležitý vzhľad pri zachovaní akustických a mechanických vlastností. Základom sú sklotkaniny biele a textílie so širokým rozsahom farieb. Pri paneloch Ekosound  sa ponúka aj sivý až čierny mramorovaný povrch.