Produkty

Produkty

Predávame ticho,ktoré získate aplikáciou produktov z našej produkcie. Stačí len najsť ten pravý pre Vás či z oboru priestorovej alebo stavebnej akustiky.
Pokiaľ riešime ticho v miestnosti kde hluk vzniká musíme povrch stien a stropov urobiť mäkkým /pohltivým/ aby zvuk sa od nich neodrážal.Volá sa to priestorová akustika.  Odrazom zvuku sa násobí hluk v miestnosti. Takže hľadajte na strope a stenách miesta,kde by ste mohli dať ten "svoj" produkt.
Pokiaľ riešime problém prestupu hluku z okolia do našej miestnosti alebo opačne musíme riešiť nepriezvučnosť stien a stropov. Rieši to obor stavebna akustika a hľadame zvukovoizolačné produkty. 

Stropné kazety v T profiloch

Stropné kazety v T profiloch (9)

Stropné kazety Obifon sú minerálne akustické kazety určené ako výplň do závesných systémov. Sú ideálnym materiálom pre rýchlu výstavbu a môžu byť vďaka svojej stabilite inštalované aj do nevyzretých a vlhkých stavieb. Ponúkame varianty, ktoré nájdu svoje využitie v akýchkoľvek priestoroch. 

Stropné akustické prvky

Stropné akustické prvky (15)

Okrem stien,kde často je len málopriestoru na aplikáciu akustických panelov je to hlavne strop,kde je možné aplikovať akustické prvky. Od výšky stropu a rozvodov závisí aky typ prvku zvolíme a ako bude orientovaný. Okrem klasického a často designovo nevyhovujúceho  kazetového stropu sa presadzujú sólové účinné prvky,ktorým stačí čiastočné pokrytie stropu . Preto horizontálne kladené panely do nízkych stropov resp. vertikálne kladené panely do vysokých miestností. Znižujú dozvuky v priestoroch, čím klesá úroveň hluku a tým sa zlepšuje pobyt v týchto priestoroch.

Stenové panely a prvky

Stenové panely a prvky (27)

Kategória akustických stenových panelov s hlavnou funkciou potláčania dozvuku na plochách interiéru s následným znížením akustického tlaku a zlepšenia akustických vlastností priestoru.

3D prvky - difúzory, diffsorbéry

3D prvky - difúzory, diffsorbéry (5)

Difúzory sú akustické prvky rozptylujúce zvuk na stredných a vysokých frekvenciách.Diffsorbéry okrem rozptýlenia zvuku ho dokážu aj pohlcovať  v určitých frekvenciách najlepšie pod 500Hz,kde bežné difuzéry sú neúčinné. . Určené sú pre akustické úpravy priestorov s velkými nárokmi na difuzitu zvukového poľa ako sú zvukové réžie, štúdia a posluchové miestnosti. Doporučené použitie čistých difúzorov  je v kombinacii s akustickými absorpčnými obkladmi.

 

Deliace a mobilné prvky

Deliace a mobilné prvky (7)

Akustický paravan je mobilná akustická zástena ,ktorú je možné ponechať v priestore stáť a premiestňovať podla potreby. Skladá sa z pohltivej a nepriezvučnej časti.

Basstrapy

Basstrapy (6)

Basstrap je súhrnné označenie pre skupinu prvkov,ktoré pohlcujú nízke frekvencie zvukového spektra v priestore. Môžu byť  selektívne len pohlcovať basy alebo môžu  pohlcovať široké spektrum aj s basami. Nízke frekvencie sú tažko absorbovateľné vzhľadom k ich vlnovej dlžke.Basstrapy su navrhované aby ich pohlcovali a potláčali neželané rezonacie v interiéri. Časť znich sa aplikuje do rohov miestností ,kde je prebytok nizkych frekvencii ako aj voľného priestoru,časť v hrúbke na steny alebo do priestoru.

Povrchy a farby akustických prvkov

Povrchy a farby akustických prvkov (20)

Povrchová úprava akustických prvkov im prepožičiava tak dôležitý vzhľad pri zachovaní akustických a mechanických vlastností. Základom sú sklotkaniny biele alebo striekané RAL  a textílie so širokým rozsahom farieb. Pri paneloch Ekosound Hard sa ponúka aj sivý až čierny mramorovaný povrch.

Zvukovoizolačné prvky

Zvukovoizolačné prvky (6)

Hlavnou funkciou zvukovoizolačných materiálov je znížiť prestup zvuku cez stavebné konštrukcie. Okrem znižovania hluku jeho pohlcovaním v priestore ,kde vzniká, je možnosť zvýšiť zvukovú nepriezvučnosť stien a stropov. K tomuto účelu existuje rada materiálov pod nazvom akustické izolácie. Velký význam majú aj v priemysle hlavne kapotážou hlučných strojov ale aj všade tam,kde treba znížiť hluk prestupujúci stavebnými konštrukciami.

Drevené nehorľavé dosky

Drevené nehorľavé dosky (1)

Akufon je sada drevených akustických prvkov na steny a stropy.Kombinujú krásu prírodného dreva vhodného do každého interiéru s akustickým komfortom . Prvky sú tvorené  MDF resp. HDF doskou,ktorej povrch môže byť  v drevenej dýhe alebo laminát.