Kazety Ekosound do T profilov

s1Kazety Ekosound sú ekologické textilné kazety zavesené v konštrukcii z T profilov. Ich prednosťou je výborna akustika.

Možnosti použitia
Textilné  kazety Ekosound sú určené ako výplň do znížených závesných stropov v priestoroch,kde je primárna hygienická nezávadnosť ako domácnosti a školské priestory resp. open space.Kladu sa ako bežná výplň alebo sa spúštajú pod profily ako zo zapustenou hranou a vytvárajú stropné 3D prvky.

Modular XXL

Panel Modular XXL je velkoplošný panel na výšku max 2800mm,tak aby sa dala vyskladať stena bez horizontálnych spojov. Povrchová úprava panelov je v tkanine podľa výberu.  Podľa prevedenia panely môžu mať pri rovnakom vzhľade rôzne akustické vlastnosti (Modular Basstrap). Týmto riešením je možné dosiahnuť vyvážené riešenie akustiky pri jednom estetickom prevedení panelov.
Možnosti použitia
Akustický  panel  Modular  je univerzálny panel k použitiu v spoločenských priestoroch. Je vhodný všade tam, kde je potrebné potlačit dozvuk ,vznikajúci odrazom zvuku  na vnútorných plochách  priestoru. Jeho prednosťou je možnosť aplikácie ako na stenu, tak aj na strop uchytením priamo na pevný podklad,bez podpornej konštrukcie a vysoká akustická účinnosť.

poprasssd

Oblaky Vlny

Akustický prvok vlny je pás z textilného panelu visiaci zo stropu v tvare vĺn. Designový prvok riešiaci akustiku netradičným designom evokujúci vlny okolo nás. Povrch môže byť potlačený dodanou grafikou.vlny

Možnosti použitia
Použitie ako v spoločenských priestoroch, tak aj v kanceláriách či domácich kinách. Ich vizuálne príjemná povrchová úprava ich robí ideálne do priestorov, ktoré je potrebné akusticky ale aj efektne doupraviť. Materiál je ekologický s vysokou akustickou účinnosťou. Akustický efekt je možné nastaviť ako pohltivý alebo difúzny použitím daného materiálu.

Ekosound 3D tiles

3d Tiles je set rôznych hrúbok a rozmerov prípadne farieb,ktorý dáva stenám a stropu tretí rozmer. Nehovoriac o výborných akustických vlastnostiach dostáva interiér nový výraz a hlbku ich aplikáciou. mixs
Možnosti použitia
Všade tam,kde je priestor a potreba upraviť akustiku s novým designovým výrazom. Hlavne kancelárie,domace kino resp. spoločenské priestory.Lepenie na strop je možné pre nízku váhu. Panel o rozmeroch 575x575 je možne vložiť do konštrukcie stropnej na kazety a 3D štruktúra visí zo stropu.  Farebné prevedenie a iné rozmery sú samozrejmosťou.  


 

Ekosound Oblak - kruh

Priestorový akustický prvok určený na horizontálne zavesenie pod strop v kruhovom tvare v skupinách alebo ako sólo panely. Panely sú vyrábané z textilného panelu Ekosound  v prevedení natur alekruh1oblakybo povrch tkanina resp. grafická potlač s predloženého návrhu .  Sú určené tam, kde sa vyžaduje moderné designové prevedenie stropu a je potrebné upraviť akustické pomery v miestnosti. Výhodou je ich variabilita, ako výšková a hrúbková, tak aj farebná a tvarová. Ich aplikáciou sa dosahuje nové stvárnenie stropu pri dosiahnutí požadovaných akustických vlastností.

Možnosti použitia: Vzhľadom na ich vysokú účinnosť sa aplikujú nie na celý strop ale v množstve do 40% plochy. Hlavné použitie je v súkromnom sektore ako aj v spoločenských priestoroch,kde je dôležitý estetický výraz prvku. Call centrá,reštaurácie ,kancelárie priestory,kde je dôležitý ekologický charakter prvkov . Dôležia je symbióza oblakov s osvetlením,ktoré môže byť mimo panelov alebo v nich resp. na nich. Oblaky Ekosound je možné použiť aj ako obklad na steny aplikovaný lepením /magnet/.
Typ: absorpčný akustický prvok pohlcujuci na všetkých frekvenciách

Baffle - Triangel

Originálne riešenie akustiky zavesením bafflí /lamiel/ v trojuholníkovom designe .Priestorový Bedsau 3akustický prvok určený na vertikálne zavesenie pod strop . Lamely su z textilného panelu Ekosound zavesené pod nosné T profily. Výhodou je ich rozmerová variabilita /výška lamiel/ ako aj farebná. Povrch je natur biely,sivý,čierny alebo textília podľa výberu.Hrana je natur. Ich aplikáciou sa dosahuje nové stvárnenie stropu pri dosiahnutí požadovaných akustických vlastností.

Možnosti použitia: Sú určené tam, kde z estetického a funkčného hľadiska nie je možné použiť súvislý kazetový strop a je potrebné upraviť akustické pomery v miestnosti. Výhodou je ich variabilita, ako výšková a hrúbková, tak aj farebná a tvarová. Ich aplikáciou sa dosahuje nové stvárnenie stropu pri dosiahnutí požadovaných akustických vlastností.
Typ: absorpčný akustický prvok pohlcujuci na všetkých frekvenciách

Ekosound Oblak (štvorec, obdĺžnik)

Priestorový akustický prvok určený na horizontálne zavesenie pod strop v štvorcovom alebo obdlžnikovom tvare v skupinách alebo ako sólo panely. eko1Panely sú vyrábané z textilného panelu Ekosound  v prevedení natur alebo povrch tkanina resp. grafická potlač s predloženého návrhu .  Sú určené tam, kde sa vyžaduje moderné designové prevedenie stropu a je potrebné upraviť akustické pomery v miestnosti. Výhodou je ich variabilita, ako výšková a hrúbková, tak aj farebná a tvarová. Ich aplikáciou sa dosahuje nové stvárnenie stropu pri dosiahnutí požadovaných akustických vlastností.

Možnosti použitia: Vzhľadom na ich vysokú účinnosť sa aplikujú nie na celý strop ale v množstve do 40% plochy. Hlavné použitie je v súkromnom sektore ako aj v spoločenských priestoroch,kde je dôležitý estetický výraz prvku. Call centrá,reštaurácie ,kancelárie priestory,kde je dôležitý ekologický charakter prvkov a nie je na závadu horšia trieda horľavosti. Dôležia je symbióza oblakov s osvetlením,ktoré môže byť mimo panelov alebo v nich resp. na nich.
Typ: absorpčný akustický prvok pohlcujuci na všetkých frekvenciách

Oblaky - tvar Kruh

Priestorový akustický prvok určený na horizontálne zavesenie pod strop v tvare oblakov resp. sólo panelov v kruhovom prevedení. Sú určené tam, kde z estetického a funkčného hľadiska nie je možné použiť súvislý kazetový strop a je potrebné upraviť akustické pomery v miestnosti. Výhodou je ich variabilita, ako výšková a hrúbková, tak aj farebná a tvarová. Ich aplikáciou sa dosahuje nové stvárnenie stropu pri dosiahnutí požadovaných akustických vlastností.Oblaky OBIFON majú vynikajúce akustické vlastnosti aj preto nie je nutné zakrývať celý strop. Často postačuje pokrytie 30-40 % plochy stropu. Ako jadro je možné použiť aj  variantu Ekosound s text.panelom .

Možnosti použitia: Sú určené tam, kde z estetického a funkčného hľadiska nie je možné použiť súvislý kazetový strop a je potrebné upraviť akustické pomery v miestnosti. Výhodou je ich variabilita, ako výšková a hrúbková, tak aj farebná a tvarová. Ich aplikáciou sa dosahuje nové stvárnenie stropu pri dosiahnutí požadovaných akustických vlastností. Varianta Kruh sa vyrába v rôznych priemeroch a štandartne sa vešia na závesový set s jednym lankom. Je možné osadiť do oblaku LED lampu v kruhovom prevedení.
Typ: absorpčný akustický prvok pohlcujuci na všetkých frekvenciách

Industry Easy

20180419 103018 Pre priemyselné aplikácie kde je možné aplikovať panely lepením bez viditeľnej konštrukcie sú určené panely Industry Easy. Na lícnej strane panela sa nachádza špinavobiela / biela tkanina so zvýšenou odolnosťou voči poškodeniu.Panel sa skladá z pohltivého jadra, ktoré je z oboch strán kašírované sklotkaninou. Pohľadové hrany panelu majú na hrane úkos opatrený bielym nástrekom. 

.
Možnosti použitia
Akustický stenový panel Industry Easy  je určený na zníženie hladiny hluku v priestoroch,kde je umiestnený zdroj hluku. Účinok sa dosahuje najmä likvidáciou dozvuku vznikajúceho odrazom zvuku na vnútorných plochach priestoru v zavislosti podľa množstva od 1 do 10 dB.
Svojim prevedením je určený do priestorov, kde nie je podstatná estetika ale funkčnosť pri výhodnej cenovej relácii ako priemysel, kotolne, vzduchotechnické rozvod, serverovne, garáže a iné. Panel je možné aplikovať ako na steny tak aj na stropy priamo na pevný podklad bez odsadenia alebo na podkonštrukciu s odsadením.

 

Baffle Industry

Baffle IndustryHluk v priemysle je najväčší faktor poškodzujúci ľudské zdravie pri práci.  A práve stropne akustické panely Baffle sú univerzálnym a spoločným riešením pre väčšinu pracovných priestorov. Je to Vertikálny závesný akustický panel ktorý  sa skladá z pohltivého jadra, ktoré je byť opatrené zvukovo-transparentnou povrchovou úpravou.  Panel v štandartnej variante sa aplikuje pomocou oceľových laniek a svoriek . Varianta Industry je nastavená na priemyselné použitie,kde je dôležitá účinnosť a nízke náklady.

Možnosti použitia
Vertikálne absorbéry hluku - Baffle sa používajú ako zavesené panely v priestore pod stropom,kde účinne absorbujú zvuk jeho pohlcovaním vďaka veľkej absorpčnej ploche,ktorú dosahuju svojim zavesením.Znižujú dozvuky v priestoroch, čím klesá úroveň hluku a zlepšuje sa pracovné prostredie. Ich použitie je hlavne vo výrobnej sfére ale aj všade tam, kde nie je možné aplikovať znížený strop resp.je potrebné zvýšiť absorpciu a tým znížiť hladinu hluku.