Powered by Smartsupp

Na sklade

Nechcete na tepelnú alebo zvukovú izoláciu do dutín použíť sklenú vatu ani polystyrén? Skúste teplučké a príjemné na omak panely z Ekosound Soft! Je to ekologický izolačný materiál na báze PET textilných vlákien. viac

Je to výborný tepelno a zvukovoizolačný materiál čo ho predurčuje na použitie ako izolant v strešných a deliacich priestoroch .  Sú dostupné v hrubkach 50mm. Jedná sa o výborný izolačný materiál na trhu a slúži najmä ako výplň dutín v izolačných stenách. Dá sa použiť aj ako priama izolácia na stenu lepením v priestoroch kde je zdroj hluku ako kapotáž alebo je potrebné tepelne izolovať priestor.

Popis výrobku:

  • Nealergický,netoxický, nepichľavý a prítulný materiál
  • Plne recyklovateľný
  • Výborné tepelno a zvukoizolačné vlastnosti
  • Ľahko inštalovateľný ,rezateľný
  • Základný materiál 100% pes vlákno
  • Hustota 1000g/m2 - velmi ľahký!
  • Vysoko pružný ,nebortí sa ani časom
  • Hrúbka 50mm
  • Rozmery 625x1200mm

Akustické vlastnosti

.Vhodný aj na dizajnové prvky, ktoré sa dajú rôzne upravovať a tvarovať. Základom je jeho vysoká pohltivosť, čím akustiku priestoru výrazne zlepší.

Izolácia Ekosound lightposkytuje pozoruhodné vlastnosti absorbujúce zvuk - vďaka rozmerovej a materiálovej heterogenite majú izolačné dosky vynikajúce parametre pohlcovania zvuku. Materiál transformuje časť akustickej energie na tepelnú. To sa deje práve v jednotlivých vláknach, najmä v ich amorfných častiach v rôznych tvaroch prierezu, iné sú rozptýlené vo vzduchových komorách vytvorených vo vlákne.

Zároveň si produkt zachováva svoje vynikajúce tepelné vlastnosti, najmä pokiaľ ide o zadržiavanie tepla a reguláciu vlhkosti (čo je porovnateľne vyššia ako v prípade anorganických vlákien, ako sú sklenené alebo čadičové vlákna). Recyklované vlákna v izolačnej doske sú schopné absorbovať prebytočnú vlhkosť z okolia a uvoľňovať ju pri zvýšenej teplote, čo vedie k efektívnej tepelnej stabilizácii budovy

Montáž:

Montáž je jednoduchá lepením na PU  penu.  

Do zvukovo izolačných konštrukcií (stena, strop) na zníženie hluku v priestore, kam hluk preniká z iného priestoru

 

 

Vyberte tvar Obdĺžnikový tvar
Povrch Filc
Hrúbka prvku 50mm
Tvar prvku Panel Obdlžnik
Materiál jadra Recyklovaný PET panel
Povrchová úprava PET panel Natur Biely,čierny
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Stenu, Strop
Určené pre: Školy, materské školy, Domáce kino, Nahrávacie štúdio