Powered by Smartsupp

Stropný panel Oblaky A2


Spresnite výber produktu
bez výberu 00 1220 - Ivory 51 - New Cream 36 - Beige 1022 - Camel 1000 - Sadole 3000 - Chili A18 - Carrot 6 - New Red 30 - Bordo 35 - Aubergine A40 - Dark Brown 5920 - Dark Green 1331 - Turkis 390 - Light Blue 1007 - Light Cobalt 25 - Royal 9 - Cobalt 108 - Navy 26 - Dark Navy A81 - Elephant A1008 - Grey A95 - Dark Grey A39 - Black
Coral Wood dub
Vyrábané na objednávku

Akustický panel v tvare obdĺžnikov a štvorcov určený na zavesenie pod strop. Pre jednoduché aplikácie postačuje pokrytie 30-40% plochy stropu. To vďaka vynikajúcim akustickým vlastnostiam. viac

Popis výrobku

Nehorľavý (A2-s1, d0), celočalúnený akustický panel Oblak A2 so zavesením pod strop s cieľom minimalizovať ozvenu a zlepšiť zvukovú kvalitu prostredia. Navrhnutý s dôrazom na efektívnosť a estetiku. Efektívnosť nie len z pohľadu akustických vlastností, ale aj z pohľadu výroby a montáže, čím je aj vhodným ekonomickým riešením pre projekty s menším rozpočtom. 

Hlavné výhody panelov Oblak A2

  • Vysoký akustický výkon - vďaka vysokej pohltivosti materiálu častoskrát stačí pokryť cca 30-40% plochy stropu pre výrazné zlepšienie akustiky
  • Prispôsobiteľnosť - panely je možné vyrobiť aj v atypických rozmeroch, preto napr. v školských jedálňach nie je potrebné upravovať osvetlenie, ale vieme sa mu prispôsobiť. 
  • Nehorľavosť - vďaka nehorľavosti je možné použitie vo verejnej správe a všade, kde sú vyžadované nehorľavé materiály
  • Sólo panel - panely sa vyrábajú samostane a samostane sa dajú aj použiť - nie je potrebné pokrývať celú plochu stropu. Môžu sa nakombinovať do rôznych dizajnov.

S jeho výnimočnými akustickými vlastnosťami, ktoré sú podložené výskumom a testovaním, je možné dosiahnuť požadovaný akustický komfort bez nutnosti kompletného zakrytia stropnej plochy. Vzhľadom na to, že pokrytie 30-40 % stropnej plochy môže byť dostatočné, panel Oblak A2 ponúka efektívne riešenie pre situácie, kde sú tradičné kazetové stropy nevhodné alebo nežiaduce.

Jeho variabilita je ďalšou významnou vlastnosťou. Rôzne dostupné výšky, hrúbky, farebné varianty a tvary umožňujú architektom a dizajnérom úplnú slobodu voľby, aby mohli prispôsobiť produkt podľa konkrétnych požiadaviek projektu a estetických preferencií.

Vďaka svojej flexibilite a schopnosti harmonicky sa integrovať s inými stropnými prvkami je panel Oblak A2 ideálnym riešením pre rôzne typy priestorov. Jeho aplikácia sa uplatňuje najmä v spoločenských priestoroch, školských a kancelárskych prostrediach, kde je kladený dôraz nielen na funkčnosť, ale aj na estetický dojem.

Pri navrhovaní a implementácii panelov Oblak A2 je dôležité zohľadniť ich komplexný vplyv na celkový dizajn interiéru, vrátane osvetlenia a ďalších stropných prvkov. Pre väčšie rozmery panelov je nevyhnutné venovať pozornosť konštrukčným aspektom, aby sa dosiahla spoľahlivá a esteticky príťažlivá inštalácia.

Akustický panel Oblak A2 predstavuje spojenie pokročilých technológií, estetického dizajnu a praktickej funkcionality, čo ho robí neodmysliteľným prvkom v portfóliu každého profesionálneho architekta alebo projektanta.

Vlastnosti produktu

Kategória / materiál zavesený panel / minerál,PET vlákno
Povrchová úprava Tkanina, Coral
Zvuková pohltivosť alfa w = 0,9-1
Stupeň horľavosti A2 s1,d0 minerál
Váha
4000 gr na m2 pri 40mm
Montáž pozri tu

Rozmerové varianty Oblakov - tvar rectangle

Oblaky s minerálnym jadrom - označenie A2

Varianta minerál označenie A2 Šírka /mm/ Dĺžka /mm/ Hrúbka /mm/
Oblaky A2 /povrch Coral - štvorec/ 1200 1200 50
Oblaky A2 /povrch tkanina Akutec - štvorec/ 1200 1200 50

Oblaky v tkanine grey Akutec

Podobné produkty v tejto kategórii výrobkov

Hlavným produktom sú obdĺžnikové oblaky Rectangle, kruhové Oblaky tvar KRUH a Oblaky ART v rôznych tvaroch. Efektné sú imitácie obláčikov v tvare a farbe Oblaky Air. Pre kladenie oblakov v pásoch alebo celej ploche doporučujeme variantu NEO.

Sú určené tam, kde z estetického a funkčného hľadiska nie je možné použiť súvislý kazetový strop a je potrebné upraviť akustické pomery v miestnosti. Výhodou je ich variabilita, ako výšková a hrúbková, tak aj farebná a tvarová. Ich aplikáciou sa dosahuje nové stvárnenie stropu pri dosiahnutí požadovaných akustických vlastností.

Možnosti použitia

Oblaky A2 sú ideálnym doplnkom pre spoločenské priestory, školské a kancelárske prostredia, kde je dôležité zlepšiť pracovné podmienky. Ich flexibilita umožňuje kombináciu s osvetlením a dizajnovo prispôsobenie farebnými možnosťami a veľkosťou, čím sa dosiahne maximálny estetický efekt. Pri navrhovaní je nevyhnutné zvážiť ich harmonickú integráciu s typom osvetlenia a ďalšími stropnými prvkami. Upozorňujeme, že pre väčšie rozmery panelov je potrebná konzultácia kvôli optimálnemu spôsobu uchytenia.

Akustické vlastnosti

Akustika: Meranie bolo vykonávané s odsadením 500mm o hrúbke 50mm a roztečou 500mm.

Typ panelu alfa w NRC Trieda pohlt.
Oblaky A2 minerálny panel 1 1 A

Pohltivosť pre Oblaky A2 50mm

Názov produktu: Oblaky minerál A2 ekvivalentná plocha.

Akustika: Meranie bolo vykonávané s odsadením 500 resp. 1000mm.

ekv. plocha ekv. plocha oblaky


Základné povrchové úpravy panelov

Textilné povrchy:

  • Akutec - semišový povrch s jemným tieňovaním (180g/m2)

Sklovláknité povrchy

  • Coral - imitácia drsnej omietky

Technické vlastnosti akustických panelov Obifon

Variant  Obifon  označenie  A2  /minerál/
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely OBIFON sú vyrábané zo 100% minerálnej vlny, ktorá odoláva teplote 1000oC viac ako dve hodiny bez topenia.
Horľavosť: Panel je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny A2,S1,d0 ako nehorľavý.
Šírenie plameňa po povrchu: nulové šírenie plameňa po povrchu podľa STN 730863 pri variante coral.
Odolnosť voči vlhku
Minerálna vlna je nehygroskopický materiál odolný voči 90% relatívnej vlhkosti pri zachovaní 100% rozmerovej stability.Podmienkou je odvetrávanie priestoru a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Panely OBIFON sa vyrábajú z tvrdej kamennej vlny a sú opatrene dvojitou vrstvou sklotkaniny a textílie proti ich poškodeniu pri bežnom úžívaní. Neodolávajú pôsobeniu hrubej sily. Na miesta dotyku s panelmi doporučujeme povrch v tkanine.
Hygiena  a čistenie panelov
Kamenná vlna je anorganický materiál a nie je napádaný plesňami, baktériami a ani hubami. Čistenie povrchu mäkkou kefou alebo vysávačom so štetinami podľa návodu pre konkrétnu tkaninu.  Povrch Coral je možné jemne čistiť vlhkou handrou alebo jemnou kefou.
Hmotnosť panelov
4500 g/m2 pri hrúbke 50mm.
Vyberte tvar Obdĺžnikový tvar
Zavesenie na strop Zavesené na ležato
Hrúbka prvku 40mm, 50mm, 100mm
Tvar prvku Panel Obdĺžnik
Materiál jadra Minerálne vlákno - nehorľavé
Povrchová úprava Sklotkanina Coral
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Strop
Určené pre: Spoločenské priestory, Kino/Divadlo

Montáž:

Lanká sú rektifikovatelné, takže výška panelu sa reguluje po zavesení. Množstvo setov laniek na zavesenie, dodržujte podľa doporučenia výrobcom.

Montáž závesu

1. Navŕtanie otvoru na miesto osadenia závesu do zadnej strany panelu 

2. Zakrútenie drôteného slimáka do otvoru. Slimák zakrútime čo najhlbšie bez prerazenia prednej strany.

3. Uchytenie kombišroubu  s hmoždinou do stropu a zakrútenie vrchneho rektif. závesu na strop

4. Zavesenie oblaku cez lanko do oboch hákov buď cez Y záves  alebo záves 1 na 1.

Alternatívne produkty6