Cena
0 € s DPH

Výrobca
Obifon, s.r.o.

Kód produktu
TECH0050

ks

Originálne riešenie akustiky zavesením bafflí /lamiel/ v trojuholníkovom designe. Výška bafflí je 75 alebo 150mm zavesená na T profiloch. Možnosťou je integrované riešenie osvtlenia na spodnej hrane akuprvkov. viac

Originálne riešenie akustiky zavesením bafflí /lamiel/ v trojuholníkovom designe. Výška bafflí je 75 alebo 150mm zavesená na T profiloch. Možnosťou je integrované riešenie osvtlenia na spodnej hrane akuprvkov.

Popis výrobku:

1. Baffle Triangel sa robia z materiálu Ekosound Felt B

2.Rozmery Triangel bafflí

Varianta  Výška lamely /mm/ Dĺžka  /mm/ Hrúbka  /mm/
Triangel 75 75 610 40
Triangel 150 150 610 40
Iné rozmery po konzultáciách

3. Povrch je štandartne biely. Na požiadanie nástrek podľa RAL

Priestorový Bedsau 3akustický prvok určený na vertikálne zavesenie pod strop . Lamely sú z textilného panelu Ekosound, zavesené pod nosné T profily. Výhodou je ich rozmerová variabilita /výška lamiel/ ako aj farebná. Povrch je natur biely, sivý, čierny alebo RAL . Ich aplikáciou sa dosahuje nové stvárnenie stropu pri dosiahnutí požadovaných akustických vlastností.

Možnosti použitia: Sú určené tam, kde z estetického a funkčného hľadiska nie je možné použiť súvislý kazetový strop a je potrebné upraviť akustické pomery v miestnosti. Výhodou je ich variabilita, ako výšková a hrúbková, tak aj farebná a tvarová. Ich aplikáciou sa dosahuje nové stvárnenie stropu pri dosiahnutí požadovaných akustických vlastností.
Typ: absorpčný akustický prvok pohlcujuci na všetkých frekvenciách

4. Podobné produkty v tejto kategórii výrobkov:

Hlavným produktom su klasické obdlžnikové baffle, ďalej efektné  Baffle ART   a trojuholníkové baffle Triangel. Vlnovité tvary sú Baffle wave  a dôležitou je aj skupina Baffli do priemyslu a do vlhkých priestorov.

Montáž:

Montáž Bafflí triangel

 Lamely systému su upevnené v plechových šesťuholníkoch s otvormi. Tieto sú uchytené do T porfilov a o ne sú skrutkami fixované jednotlivé lamely systému.
Lamely sú odoberateľné.Hrany T profilov nie sú viditeľné.

Montáž systému

1. Zavesenie T profilov v rozteči 60 cm na strop miestnosti rektifikovateľnými závesmi

2. Uchytenie kovových šesťuholníkov o spodnú hranuT profilu

3. Uchytenie skrutkami lamely o šesťuholník

Akustické Varianty:

Technické vlastnosti:

oheň

Reakcia na oheň

Ekosound panel vzhľadom na zloženie je zaradený v triede horľavosti B  podľa hrúbky a váhy materiálu.

STN 920201-2:2017 kapitola 5.13   najviac na 20% plochy konštrukcii miestnosti je možné použiť aj povrchové úpravy s triedou reakcie D alebo vyššou ( C,B...) ak tieto materiály nebudú odkvapkávať, alebo odpadávať.

vlhko

Odolnosť voči vlhku

Použitie vo vlhkých priestoroch je limitované možnosťou tvorby plesní, vzhľadom na to, že sa jedná a ekologický material bez prídavkov inhibítorov proti mikroorganizmom. Panel je tvarov stály aj vo vlhkom prostredí s rizikom napadnutia mikroorganizmami. Potrebné povrchové ošetrenia dezinfekčnymi prostriedkami.

tvrdosť

Mechanické vlastnosti

Ekosound panel je pružný až tuhý podľa plošnej hmotnosti .To znamená že panel Soft pri mechanickom zaťažení je poddajný a vráti sa do pôvodnej hrúbky. Napriek tomu doporučujeme na miesta s vysokým mechanickým zaťažením aplikovať panel  Hard.

hygiena

Hygiena

Textilný Ekosound panel je pravdepodobne jediný panel na trhu, ktorý je vyrábaný bez prídavku chemických látok. Skladá sa z čistého textilneho PES vlákna a má atest OKO-TEX.

hmotnosť

Hmotnosť

Objemová hmotnosť 50-90 kg/m3 pri hrúbke15- 50mm.
Plošná hmotnosť 3kg /m2 pri hrúbke 40mm. 2,5kg/m2 pri hrúbke 50mm soft  a 1kg pri hrúbke 15mm

prístupnosť

Prístupnosť

Panely je možné aplikovať na suchý zips alebo magnet, kedy sa dajú odnímať. Ľahko sa aplikujú lepením na stenu alebo sa vešaju na strop. Do panelu Hard je možné aplikovať skrutky. Rezanie vibračným hladkým nožom...

čistenie

Čistenie

Upozornenie!   Pri aplikácii panelov Natural v bielej farbe sa musia používať rukavice, pretože povrch panelov je citlivý na znečistené ruky.  Z tohto dôvodu nedoporučujeme túto variantu používať na miesta s možnosťou dotyku rúk.  Doporučujeme variantu s textíliou na povrchu alebo farbenú variantu.  Čistenie mäkkým kartáčom a vysávačom prednostne s použitím peny.

povrchyZákladné povrchové úpravy panelov Bafflí Triangel :

Ekosound povrch:

Textilné povrchy:

Umiestnenie na: Strop
Určené pre: Školy, Kancelárie, Spoločenské priestory, Kino/Divadlo