Powered by Smartsupp

Drevený prvok na pohlcovanie nízkych frekvencií

Cena
234 € s DPH

Vyrábané na objednávku

Rezonátor z DTD povrch HPL - sú akustické prvky pohlcujúce zvuk na nízkych frekvenciach. Zmenou rozmerov,tvarov a prevedenia sa menia ich akustické vlastnosti. Sú dôležitým prvkom pri vyvážení akustických parametrov v priestore a utlmovaní zvuku na nízkych frekvenciách. viac

Špecifikácia

Kategória / materiál stenový panel / dtd
Povrchová úprava HPL
Zvuková pohltivosť viď graf
Stupeň horľavosti D
mechanická odolnosť výborná

Rezonátory sú akustické prvky pohlcujúce zvuk na nízkych frekvenciach. Zmenou rozmerov, tvarov sa menia ich akustické vlastnosti. Vyrábajú sa z DTD, SDK alebo plechu podľa účelu použitia. Sú dôležitým prvkom pri vyvážení akustických parametrov v priestore a utlmovaní zvuku na nízkych frekvenciách.

Prevedenie

Štandartným prevedením je DTD laminovaná drevenou alebo jednofarebnou HPL fóliou podľa výberu. Panel má viditeľnú štrbinu na prednej strane s čiernym pozadím. Panel sa vešia na steny.

Rozmery

Rozmery rezonátorov

Varianta Šírka /mm/ Dĺžka  /mm/ Hlbka  /mm/
Rezonátor R15 600 1200 150
Atypické rozmery  podľa požiadavky

Štandartný tvar rezonátorov je kváder.Je možné vyrobit rezonátor v rôznych tvaroch aby splňal aj difúzne požiadavky na rozptyl zvuku a následnú zrozumiteľnosť reči. Hlavne priestory kde je potrebné zachovať zrozumiteľnosť a sviežosť vysokých frekvencii s utlmením nízkych frekvencii potrebujú kombinovať rezonátory s difúziou zvukového poľa.Var.Rezonátor RM tvorený nepravidelnými kvádrami spájajúci pohlcovanie nízkych frekvenciíí s difúziou zvukového poľa.

  

Možnosti použitia pre rezonátory:  Akustické úpravy priestorov s vysokými nárokmi na vyrovnanú dobu dozvuku napr. zvukové štúdia, réžie, posluchové miestnosti. V každej akusticky vyváženej miestnosti sú potrebné prvky na pohlcovanie nízkych frekvencií, ku ktorým patria aj rezonátory. Vzhľadom na ich väčšiu hrúbku sa komponujú do rohov, a s panelmi Modular na steny.Prvky na pohlcovanie nízkych frekvenciíí,spôsobujúcich dunenie a vibrácie v akusticky náročných priestoroch.

Akustické vlastnosti:

Rezonátor má výbornú pohltivosť na nízkych frekvenciách.

Základné povrchové úpravy Rezonátoru v drevenom prevedení :

Rezonatory z DTD sa vyberajú z ponuky predajcov DTD

Povrch Drevo
Hrúbka prvku 150mm
Materiál jadra Minerálne vlákno - nehorľavé, Drevo
Povrchová úprava Drevo, Fólia
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Stenu, Strop
Určené pre: Kino/Divadlo, Domáce kino

Alternatívne produkty1