Powered by Smartsupp

Rezonátor DT 150


Cena
0 € s DPH

Výrobca
Obifon, s.r.o.

Kód produktu
TECH0062

Rezonátory sú akustické prvky pohlcujúce zvuk na nízkych frekvenciach. Zmenou rozmerov,tvarov a prevedenia sa menia ich akustické vlastnosti. Sú dôležitým prvkom pri vyvážení akustických parametrov v priestore a utlmovaní zvuku na nízkych frekvenciách. viac

Špecifikácia

Kategória / materiál stenový panel / dtd,plech
Povrchová úprava tkanina ,drevo
Zvuková pohltivosť viď graf
Stupeň horľavosti podľa prevedenia
mechanická odolnosť výborná

Rezonátory sú akustické prvky pohlcujúce zvuk na nízkych frekvenciach. Zmenou rozmerov, tvarov sa menia ich akustické vlastnosti. Vyrábajú sa z DTD, SDK alebo plechu podľa účelu použitia. Sú dôležitým prvkom pri vyvážení akustických parametrov v priestore a utlmovaní zvuku na nízkych frekvenciách.

Prevedenie

Štandartným prevedením je DTD laminovaná drevenou fóliou podľa výberu. Vyrábame aj variantu v tkanine,kedy je možné vybrať farbu tkaniny a panel vhodne kombinovať s ostatnými čalúnenymi akustickými panelmi Modular a dosiahnuť požadovanú krivku dozvuku.

Rozmery

Rozmery rezonátorov

Varianta Šírka /mm/ Dĺžka  /mm/ Hlbka  /mm/
Rezonátor R15 600 1200 150
Atypické rozmery  podľa požiadavky

Štandartný tvar rezonátorov je kváder.Je možné vyrobit rezonátor v rôznych tvaroch aby splňal aj difúzne požiadavky na rozptyl zvuku a následnú zrozumiteľnosť reči. Hlavne priestory kde je potrebné zachovať zrozumiteľnosť a sviežosť vysokých frekvencii s utlmením nízkych frekvencii potrebujú kombinovať rezonátory s difúziou zvukového poľa.Var.Rezonátor RM tvorený nepravidelnými kvádrami spájajúci pohlcovanie nízkych frekvenciíí s difúziou zvukového poľa.

  

Možnosti použitia pre rezonátory:  Akustické úpravy priestorov s vysokými nárokmi na vyrovnanú dobu dozvuku napr. zvukové štúdia, réžie, posluchové miestnosti. V každej akusticky vyváženej miestnosti sú potrebné prvky na pohlcovanie nízkych frekvencií, ku ktorým patria aj rezonátory. Vzhľadom na ich väčšiu hrúbku sa komponujú do rohov, a s panelmi Modular na steny.Prvky na pohlcovanie nízkych frekvenciíí,spôsobujúcich dunenie a vibrácie v akusticky náročných priestoroch.

Akustické vlastnosti:

Rezonátor má výbornú pohltivosť na nízkych frekvenciách.

Základné povrchové úpravy Rezonátoru v drevenom prevedení :

Rezonatory z DTD sa vyberajú z ponuky predajcov DTD

Spôsob umiestnenia/Montáž: Zavesením
Určené pre: Spoločenské priestory, Kino/Divadlo
Materiál: Tkanina, Drevo