Rezonátor R15D

Cena
0 € s DPH

Výrobca
Obifon, s.r.o.

Kód produktu
TECH0062

Rezonátory sú akustické prvky pohlcujúce zvuk na nízkych frekvenciach. Zmenou rozmerov,tvarov a prevedenia sa menia ich akustické vlastnosti. Sú dôležitým prvkom pri vyvážení akustických parametrov v priestore a utlmovaní zvuku na nízkych frekvenciách. viac

Rezonátory sú akustické prvky pohlcujúce zvuk na nízkych frekvenciach. Zmenou rozmerov,tvarov sa menia ich akustické vlastnosti. Vyrábajú sa z DTD,SDK alebo plechu podľa účelu použitia. Sú dôležitým prvkom pri vyvážení akustických parametrov v priestore a utlmovaní zvuku na nízkych frekvenciách.

Špecifikácia

Kategória / materiál stenový panel / dtd,plech
Povrchová úprava Drevo,tkanina,RAL
Zvuková pohltivosť viď graf
Stupeň horľavosti podľa prevedenia
mechanická odolnosť výborná

Prevedenie

Štandartným prevedením je DTD laminovaná drevenou fóliou podľa výberu. Vyrábame aj variantu v tkanine,kedy je možné vybrať farbu tkaniny a panel vhodne kombinovať s ostatnými čalúnenymi akustickými panelmi Modular a dosiahnuť požadovanú krivku dozvuku.

Rozmery

Rozmery rezonátorov

Varianta Šírka /mm/ Dĺžka  /mm/ Hlbka  /mm/
Rezonátor R15 600 1200 150
Atypické rozmery  podľa požiadavky

Štandartný tvar rezonátorov je kváder.Je možné vyrobit rezonátor v rôznych tvaroch aby splňal aj difúzne požiadavky na rozptyl zvuku a následnú zrozumiteľnosť reči. Hlavne priestory kde je potrebné zachovať zrozumiteľnosť a sviežosť vysokých frekvencii s utlmením nízkych frekvencii potrebujú kombinovať rezonátory s difúziou zvukového poľa.Var.Rezonátor RM tvorený nepravidelnými kvádrami spájajúci pohlcovanie nízkych frekvenciíí s difúziou zvukového poľa.

  

Možnosti použitia pre rezonátory:  Akustické úpravy priestorov s vysokými nárokmi na vyrovnanú dobu dozvuku napr. zvukové štúdia, réžie, posluchové miestnosti. V každej akusticky vyváženej miestnosti sú potrebné prvky na pohlcovanie nízkych frekvencií, ku ktorým patria aj rezonátory. Vzhľadom na ich väčšiu hrúbku sa komponujú do rohov, a s panelmi Modular na steny.Prvky na pohlcovanie nízkych frekvenciíí,spôsobujúcich dunenie a vibrácie v akusticky náročných priestoroch.

Akustické vlastnosti:

Rezonátor má výbornú pohltivosť na nízkych frekvenciách.

Základné povrchové úpravy Rezonátoru v drevenom prevedení :

Rezonatory z SDK a plechu sa vyrábaju vo farbe podľa RAL.

Spôsob umiestnenia/Montáž: Zavesením
Určené pre: Spoločenské priestory, Kino/Divadlo
Materiál: Tkanina, Drevo