Powered by Smartsupp

Rezonátor Dierovaný


Cena
0 € s DPH

Výrobca
Obifon, s.r.o.

Kód produktu
TECH00219

Dierovaný rezonátor je typom akustického rezonátora s otvorenou konštrukciou, ktorý sa v bežnom prostredí budov vyskytuje vo forme dierovaných predstien či stropov a predstavuje najčastejšie riešenie konkurenčné k poréznym pohlcovačom. Sú dôležitým prvkom pri vyvážení akustických parametrov v priestore a utlmovaní zvuku na nízkych frekvenciách. viac

Popis produktu

Kategória / materiál stenový panel / dtd,plech
Povrchová úprava Drevo,tkanina,RAL
Zvuková pohltivosť viď graf
Stupeň horľavosti podľa prevedenia
mechanická odolnosť výborná

Dierovaný rezonátor je typom akustického rezonátora s otvorenou konštrukciou, ktorý sa v bežnom prostredí budov vyskytuje vo forme dierovaných predstien či stropov a predstavuje najčastejšie riešenie konkurenčné k poréznym pohlcovačom. Rezonátory sú akustické prvky pohlcujúce zvuk na nízkych frekvenciach. Sú dôležitým prvkom pri vyvážení akustických parametrov v priestore a utlmovaní zvuku na nízkych frekvenciách.

Rozmery

Rozmery rezonátorov

Varianta Šírka /mm/ Dĺžka  /mm/ Hlbka  /mm/
Rezonátor Dierovaný 600 1200 120
Atypické rozmery  podľa požiadavky

Tlmenie na nízkych frekvenciách

V oblasti priestorovej akustiky sa často stretávame s výzvou týkajúcou sa tlmenia nízkych kmitočtov v rozsahu 31,5–250 Hz. Táto úloha môže byť spojená s jednoduchým úkonom zkracovania doby dozvuku alebo bojom proti konkrétnemu dominujúcemu módu v miestnosti. Riešením, ktoré je v tomto kontexte často využívané, sú rezonátory, ktoré majú výhodu svojej priestorovej úspornosti a zároveň efektivity.

Oproti poréznym pohlcovačom majú rezonátory ďalšiu výhodu - schopnosť útlmu iba v úzkych frekvenčných pásmach. Toto môže byť významné, pretože umožňuje zachovať akustický komfort v vyšších oktávach a zabraňuje pretlmeniu.

Možnosti použitia pre rezonátory

Úprava akustiky vnútorných priestorov budov sa uplatní najmä pri priestoroch na kultúrne a športové využitie ako sú divadlá, koncertné sály, kiná, športové haly, alebo pri priestoroch používaných veľkým počtom ľudí ako sú reštaurácie, stanice a letiskové haly, auly, súdne siene, alebo je stavebnými predpismi požadovaná tiež v stavbách pre výučbu ako sú posluchárne, učebne.

Akustické vlastnosti

Rezonátor má výbornú pohltivosť na nízkych frekvenciách.