Powered by Smartsupp

Ekosound V-cut Set Roundy


Spresnite výber produktu
Light Grey 9 a 12 mm Silver Grey 9 a 12 mm Antracit 9 a 12 mm Black 17 White 06 Ash Grey 18 Lime Green 37 Green 04 Orange 05 Light Yellow 20 Violet 23 Dark Blue 08 Blue 03 Sky Blue 22 Aqua Grey 14 Light Camel 07 Deep Camel 10 Longan Yellow 11 Ferruginous 09 Maroon 15 Pure Red 25 Deep Orange 19

Sada vzorov Roundy poskytujúca nekonečné možnosti ich kombinovania.Štvorce s frézovanym triple vzorom kombinovateľné medzi sebou a vytvárajúce rôzne vzory a design na stene. Hrany sú skosené rozmer 600x600x9mm. viac

Popis produktu

Tvrdý filcový akustický panel s hrúbkou 12 mm s mramorovaným povrchom v odtieňoch bielej, sivej a čiernej s frézovaným povrchom v 4 vzoroch. Ostatné Farebné odtiene sú v hrúbke 9 mm. Prechod od rovného a hladkého povrchu k filigrnskemu vzorovanému povrchu podľa ponúkaných vzorov, ktoré sa dajú navzájom kombinovať - vzorovo alebo farebne.

Vlastnosti produktu

Kategória / Materiál stenový a stropný panel /  filcový panel - PET vlákno
Povrchová úprava-farba Mramorovanie viac odtieňov a farieb
Zvuková pohltivosť alfa w = 0,4 - 0,6 /podľa odsadenia/
Stupeň horľavosti B s1, d0
Mechanická odolnosť výborná - tvrdý, pružný, pripínací povrch
Rozmery panelu

600 x 600 mm

Hrúbka 9 mm / 12 mm
Hrana panelu štandardne skosená hrana (úkos)
Drážka uhol 30o / hĺbka 6 mm / rozteč 60 mm    iné na dotaz

Základné vzory pre V-cut varianta Roundy   rozmer tiles  600 x 600 mm 

Možnosti kombinovania vzorov na stene pre nový design

                           


Varianty panelu Ekosound V-cut

iné varianty na dotaz

1. Varianta - Frézovaný povrch
Povrch je frézovaný drážkou v tvare "V" 30o uhol do hĺbky 6mm. Horná šírka drážky je cca 6mm. Vzor a typ frézovania sa vyberá podla predlohy. Iné nastavenie na dotaz

2. Varianta - Striekaný povrch, drážky vo farbe materiálu

Striekaný povrch RAL modrá farba, po nastriekaní vyfrézovaná drážka v tvare "V" 30o uhol do hĺbky 6mm, tá je v pôvodnej farbe materiálu - Silver Grey. Kombinácia farieb a podkladu je obmedzená. 

3. Varianta - Striedanie hladkých a frézovaných povrchov

Je možnosť kombinovať aj nefrézované panely s frézovanými, taktiež možnosť kombinovať farby.

        


Akustické vlastnosti

1. varianta - priamo na stene alebo s odsadením

Krivka pohltivosti panelu Ekosound Hard v hrúbke 12mm priamo na stene a s odsadením 400mm ako oblaky napr. výhodné je zavesenie v priestore ako oblaky, baffle alebo ako kazety.

2. varianta - pri rovnej stene je možnosť dodať štvorce nalepene na podložke z panelu Ekosound 40mm. Tieto sa lepia na stenu s dosiahnutím vyššej  akustickej účinnosti.

V prípade vyšších požiadaviek na akustiku vieme dodať panel o hrúbke 50 mm, frézované kocky sa nalepia na zvukovo pohltivý panel.


Základné povrchové úpravy panelov Ekosound - V cut:

Povrch panelov Ekosound - V cut je melírovaný v odtieňoch sivej. Je možné ho upraviť farebne podľa požiadavky ale mramorovanie ostáva vždy viditeľné.  Tvrdý povrch a výborná akustika ho predurčuje ako stenový obklad s vysokým mechanickým, zaťažením.  Hrúbka panelu je 12mm.

Vlastnosti panelov z materiálu Ekosound Hard  /PET vlákno/
Hrúbka materiálu / Povrch
Panely Ekosound Hard sa vyrábajú v hrúbke 12 alebo 24mm. Po nainštalovaní  nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. 
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND Hard je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Materiál dosky je  pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Panely EKOSOUND  sú tvrdé a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile pri dodržaní určitých podmienok. Panely sa dajú formátovať na píle prípadne frézovať. Je možné ich skrutkovať na stenu.
Hygiena  a čistenie panelov

Panely Ekosound vynikajú ekologickou nezávadnosťou.  Vhodné pre detské zariadenia a zdravotnícke priestory. Čistenie mäkkým kefou alebo vysávačom.
Povrch panelov je melírovaný v rôznych odtieňoch čím nie je potrebné panely dalej povrchovo upravovať okrem prípadneho náteru RAL.

Hmotnosť panelov
2000g/m2 pri hrúbke 12mm.
Povrchová úprava panelov

   

light grey                             silver grey                            anthracite

Povrch Filc
Hrúbka prvku 9mm, 12mm, 18mm, 24mm
Tvar prvku Panel s otvormi,drážkami
Materiál jadra Recyklovaný PET panel
Povrchová úprava PET panel Farba
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Stenu

Alternatívne produkty1