Powered by Smartsupp

Akustický filcový stenový panel s frézovaným vzorovaným povrchom v rozmere 1200x2400x9mm

Cena
241,50 € s DPH

Pôvodná cena
345 € s DPH

Ušetríte
30% (103,50 €)

Výrobca
Obifon, s.r.o.

Kód produktu
P00202

Spresnite výber produktu
Light Grey 9 a 12 mm Silver Grey 9 a 12 mm Antracit 9 a 12 mm Black 17 White 06 Ash Grey 18 Lime Green 37 Green 04 Orange 05 Light Yellow 20 Violet 23 Dark Blue 08 Blue 03 Sky Blue 22 Aqua Grey 14 Light Camel 07 Deep Camel 10 Longan Yellow 11 Ferruginous 09 Maroon 15 Pure Red 25 Deep Orange 19

Vyrábané na objednávku
ks

Hľadáte plasticitu a filigránsky nešpinivý povrch stien? Riešenie je vzorovaný akustický panel Ekosound V-cut. Tvrdý akustický filcový panel s hrúbkou 9 a 12 mm s mramorovaným povrchom vo viacerých farbách s frézovaným povrchom Line (linky). Prechod od rovného a hladkého povrchu k filigránskemu vzorovanému povrchu. viac

Popis produktu

Tvrdý filcový akustický panel s hrúbkou 9mm s mramorovaným povrchom vo viacerých odtieňoch bielej, sivej a čiernej s frézovaným povrchom v rôznych vzoroch. Ostatné Farebné odtiene sú v hrúbke 9 mm. Prechod od rovného a hladkého povrchu k filigránskemu vzorovanému povrchu podľa ponúkaných vzorov alebo vlastnej predlohy. Výhodou materiálu je jeho ohybnosť do oblúkov podľa hustoty vertikálnych drážok.

Varianta V-cut Line sú rovné čiary v rozteči 60mm. Tento vzor sa líši namä v rozteči medzi čiarami, ktoré môžu byť akékoľvek, na jednej strane panelu menšia a druhej strane väčšia. Taktiež sa líši v rozmere panelu, na ktorý sa frézuje. Môže to byť obdĺžnik, kruh, štvorec, ... 

Vlastnosti produktu

Kategória / Materiál stenový a stropný panel /  filcový panel - PET vlákno
Povrchová úprava-farba Mramorovanie viac odtieňov a farieb
Zvuková pohltivosť alfa w = 0,4 - 0,8 /podľa odsadenia/
Stupeň horľavosti B s1, d0
Mechanická odolnosť výborná - tvrdý, pružný, pripínací povrch
Hrúbka 9 mm
Hrana panelu štandardne ostrá hrana (skosená na dotaz)
Drážka uhol 30o / hĺbka 6 mm
Rozteč 60 mm (iná rozteč na požiadanie)

Rozmery produktu

Detaily frézovania V-cut panelov Ekosound

Štandardné rozmery

A - šírka:  1200 mm

B - výška:  2400 mm

C - hrúbka: 9 mm

D - úkos: 7,5 mm 

E - šírka drážky: pri vrchu 7,5 mm 

F - rozteč: 60 mm od stredu drážky

G - hĺbka drážky: 6 mm 

Uhol 30o

Dostupné farby pozri tu

 Iné rozmery na dotazVarianty panelu Ekosound V-cut

Rozmery:
Rozmery základného panelu sú max. 1200 x 2400 mm. Hrúbka je 9mm. Z tohto rozmeru vieme naformátovať akýkoľvek rozmer podľa požiadavky s príslušným vzorom. Väčšie panely sa skladajú z viacerých druhov.    

1. Varianta - Frézovaný povrch
Povrch je frézovaný drážkou v tvare "V" 30o uhol do hĺbky 6mm. Horná šírka drážky je cca 6mm. Vzor a typ frézovania sa vyberá podla predlohy.

Je možnosť kombinovať aj nefrézované panely s frézovanými, taktiež možnosť kombinovať farby alebo kombinovať pásy panelov


         


Akustické vlastnosti

1. varianta - priamo na stene alebo s odsadením 400 mm

Krivka pohltivosti panelu Ekosound Hard v hrúbke 12mm priamo na stene a s odsadením 400mm ako oblaky napr. výhodné je zavesenie v priestore ako oblaky, baffle alebo ako kazety.

2. varianta - kocky sa nalepia na panel s vyššou zvukovou pohltivosťou

V prípade vyšších požiadaviek na akustiku vieme dodať panel o hrúbke 50 mm, frézovaný panel sa nalepí na zvukovo pohltivý materiál.

 


Základné povrchové úpravy panelov Ekosound - V cut :

Povrch panelov Ekosound - V cut je melírovany v odtieňoch sivej. Je možné ho upraviť farebne podľa požiadavky ale mramorovanie ostáva vždy viditeľné.  Tvrdý povrch a vyborná akustika ho predurčuje ako stenový obklad s vysokým mechanickým, zaťažením.  Hrúbka panelu je 12mm.

Vlastnosti panelov z materiálu Ekosound Hard  /PET vlákno/
Hrúbka materiálu / Povrch
Panely Ekosound Hard sa vyrábajú v hrúbke 12 alebo 24mm. Po nainštalovaní  nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. 
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND Hard je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Materiál dosky je  pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Panely EKOSOUND  sú tvrdé a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile pri dodržaní určitých podmienok. Panely sa dajú formátovať na píle prípadne frézovať. Je možné ich skrutkovať na stenu.
Hygiena  a čistenie panelov

Panely Ekosound vynikajú ekologickou nezávadnosťou.  Vhodné pre detské zariadenia a zdravotnícke priestory. Čistenie mäkkým kefou alebo vysávačom.
Povrch panelov je melírovaný v rôznych odtieňoch čím nie je potrebné panely dalej povrchovo upravovať okrem prípadneho náteru RAL.

Hmotnosť panelov
2000g/m2 pri hrúbke 12mm.
Povrchová úprava panelov

   

light grey                             silver grey                            anthracite

Povrch Filc
Hrúbka prvku 9mm, 12mm, 18mm, 24mm
Tvar prvku Panel s otvormi,drážkami
Materiál jadra Recyklovaný PET panel
Povrchová úprava PET panel Farba
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Stenu
Určené pre: Byty/Domy, Školy, materské školy, Kancelárie, Spoločenské priestory, Kino/Divadlo

Alternatívne produkty7