Powered by Smartsupp

Vyrábané na objednávku

Drevené akustické panely sú ozvučovacie panely, ktoré sú vyrobené z dreva a slúžia na riešenie akustických problémov v interiéroch. Sú používané v priestoroch, kde je potrebné znížiť nežiadúce ozveny, znižovať hluk alebo zlepšovať akustiku. viac

Popis výrobku

Akufon je drevený panel, ktorý kombinuje krásu prírodného dreva s akustickým komfortom, je tvorený perforovanou MDF doskou, ktorej povrch môže byť v drevenej dýhe alebo laminát.

Drevené akustické panely majú niekoľko výhod:

  1. Estetický vzhľad: Drevo je prírodný materiál s príjemným vzhľadom a teplou atmosférou, čo môže pridať do interiéru prírodný a organický vzhľad.

  2. Akustická absorpcia: Drevené akustické panely sú navrhnuté tak, aby absorbovali nežiadúce ozveny a odrážali alebo pohlcujú zvukové vlny. Týmto spôsobom môžu zlepšiť akustiku miestnosti, znižovať nepríjemný ozvuk a zabezpečovať lepší zvukový komfort.

  3. Ekologické: Drevo je obnoviteľný prírodný zdroj, čo z neho robí ekologicky prijateľnú voľbu pre stavebné a dizajnové aplikácie. Drevené akustické panely môžu byť vyrobené z certifikovaného dreva z udržateľného lesného hospodárstva, čo znižuje ich environmentálny odtlačok.

  4. Rôznorodosť dizajnu: Drevené akustické panely sú dostupné v rôznych dizajnoch, tvaroch, farbách a veľkostiach, čo umožňuje ich prispôsobenie konkrétnym požiadavkám a štýlu interiéru.

Vlastnosti výrobku

Kategória / materiál stenový panel / MDF doska 
Povrchová úprava dyha alebo HPL 
Zvuková pohltivosť alfa w = 0,7-1
Stupeň horľavosti A2 s1,d0 - B s1,d0 - Ds1,d0  podľa nosiča
mechanická odolnosť veľmi vysoká


Rozmery výrobku

Štandardné prevedenie - 12-19 mm hrubý panel o rozmeroch  max. 900x2500 mm s dýhou lakovanou  alebo laminátom na povrchu.
Dierovanie a drevina podľa vzorkovníka povrchov alebo podľa požiadaviek. Pri požiadavke zníženej horľavosti triedy A alebo B bude panel vyrobený z nehorľavého materiálu.

  Šírka mm Dĺžka mm

Hrúbka [mm]

Akufon 600-900 1200 - 2500

12-19

Prevedenie dreveného panelu Akufon


1. Štandardné prevedenie - 18mm hrubý panel z materiálu MDF o vyššie uvedených rozmeroch perforovaný dierovaním v rôznych priemeroch s roztečou 16 alebo 32mm.  Hrany panelov su opáskovane alebo prírodné podľa požiadavky a šírky medzery medzi panelmi. V štandartnom prevedení sa vyrába z materiálu MDF. Pri požiadavke zníženej horľavosti triedy A alebo B bude panel vyrobený z materiálu o požadovanej horľavosti.

2.  Povrchová úprava panelov Akufon môže byť lakovaná dýha alebo HPL laminát. Dostupné dezény sa vyberajú z produkcie  Egger alebo Kronospan. Viac na povrchy

3. K panelom  sa dodáva pohltivá vložka v hrúbke 33 alebo 50mm a hliníkové profily na montáž.


Možnosti použitia

Zvukovopohltivý panel  Akufon sa používa do priestorov a častí, kde je zvýšené mechanické zaťaženie povrchu. Jeho akustické a estetické vlastnosti ho predurčujú do priestorov na utlmenie hovoreného slova ako auly, prednáškové sály, kancelárie prípadne sa kombinuje s inými typmi panelov. Výhodou panelov je jeho estetická úroveň, variabilita hustoty dierovania a jeho zloženia, čím sa menia akusticke vlastnosti panelov a tým aj možnosť nastavenia požadovanej pohltivosti v priestore.


Akustické vlastnosti

  • Perforácia drevených akustických panelov môže zvyšovať ich absorpčnú schopnosť, t.j. schopnosť pohlcovať zvukové vlny. Vyššie percento perforácie môže zvyšovať absorpčnú schopnosť panelov, čo môže viesť k lepšiemu znižovaniu ozvěn a zlepšeniu akustiky miestnosti.

  • Frekvenčný rozsah: Percento perforácie môže mať vplyv na frekvenčný rozsah, v ktorom sú drevené akustické panely najúčinnejšie. Vyššie percento perforácie môže zvyšovať účinnosť panelov vo vyšších frekvenčných oblastiach, zatiaľ čo nižšie percento perforácie môže byť účinnejšie v nižších frekvenčných oblastiach.
Základné povrchové úpravy panelov AKUFON:

MDF - Laminát
Laminát ako povrchová úprava jadra z MDF je na nerozoznanie od prírodného dreva

Povrchy z laminátu
Jednotlivé povrchy podliehajú vymenám a je možné vyberať z produkcie fy Egger alebo Kronospan

MDF - Dýha
Dýhovaný povrch je skutočným dreveným povrchom pre miesta s maximálnymi požiadavkami na kvalitu .

Povrchy z dýhy
Dýhy sa skladajú na zakázky a doporučujeme si vyžiadat vzorku pri väčšom množstve


Základné dierovanie panelov Grenamat

Drevene akustické panely AKUFON - vlastnosti
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely AKUFON  sú vyrábané z MDF dosky v bežnom prevedení alebo tažko horľavého materiálu GRENAMAT.
Horľavosť: Panel je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny A2,S1,d0 ako nehorľavý alebo B,S1,d0 pri použiti GRENAMATU a D S1d0 pri použití MDF dosky
Odolnosť voči vlhku
Dosky Akufon neodolávaju pôsobeniu vlhkosti vyššej ako 60% v odvetrávanom priestore
Mechanické vlastnosti
Panely AKUFON majú výbornú odolnosť voči nárazu a sú vhodne aj do športových priestorov.
Hygiena  a čistenie panelov
Čistenie mäkkým kartáčom a vysávačom, prípadne vlhkou handričkou.
Hmotnosť panelov / Hrúbka mm
8000 g/m2 pri hrúbke 18mm.  Hrúbka 12-16-18mm
Použitie v: Interiéry
Materiál jadra Drevo
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Stenu
Určené pre: Byty/Domy, Školy, materské školy, Kancelárie, Športoviská, Spoločenské priestory, Nahrávacie štúdio

Montáž:

Montáž panelov Akufon je jednoduchá a vhodná do takmer každého priestoru.

Montáž panelov na stenu šroubovaním

Montáž panelov na stenu uchytením do profilov

Montáž panelov na stenu lepením

Alternatívne produkty2