Powered by Smartsupp

Ekosound V-cut - varianty


nakúpte na e-shope

Dostupnosť
Produkt už nie je v ponuke

Náhradný produkt

Ekosound  V-cut XXL

Ekosound V-cut XXL

Velkorozmerové panely Ekosound V - cut do výšky 2400mm a šírky 1200mm a podľa potreby. Tvrdý akustický filcový panel s hrúbkou 9 a 12 mm s…

Návrhový koncept "vyrezávaných PET prvkov" spočíva v použití profesionálnej vyrezávacej technológie na vytvorenie jemných vzorov na polyesterových vláknitých doskách, čím vzniká kombinácia estetických a praktických účinkov na akustických materiáloch.
Hľadate plasticitu a filigránsky nešpinivý povrch stien? Riešenie je vzorovaný akustický panel Ekosound V-cut. Tvrdý akustický filcový panel s hrúbkou 9 a 12 mm s mramorovaným povrchom vo viacerých odtieňoch sivej s frézovaným povrchom v rôznych vzoroch. Prechod od rovného a hladkého povrchu k filigránskemu vzorovanému povrchu podľa ponúkanej alebo dodanej predlohy. viac

Popis výrobku

Tvrdý filcový akustický panel s hrúbkou 12 mm s mramorovaným povrchom vo viacerých odtieňoch bielej, sivej a čiernej s frézovaným povrchom v rôznych vzoroch. Ostatné Farebné odtiene sú v hrúbke 9 mm. Prechod od rovného a hladkého povrchu k filigránskemu vzorovanému povrchu podľa ponúkaných vzorov alebo vlastnej predlohy. Výhodou materiálu je jeho ohybnosť do oblúkov podľa hustoty vertikálnych drážok.

Vlastnosti výrobku

Kategória / Materiál stenový a stropný panel /  filcový panel - PET vlákno
Povrchová úprava-farba Mramorovanie viac odtieňov a farieb
Zvuková pohltivosť alfa w = 0,4 - 0,6 /podľa odsadenia/
Stupeň horľavosti B s1, d0
Mechanická odolnosť výborná - tvrdý, pružný, pripínací povrch

Rozmery výrobku

Rozmery základného panelu sú max. 1200 x 2400 mm. Hrúbka je 12mm. Z tohto rozmeru vieme naformátovať akýkoľvek rozmer podľa požiadavky s príslušným vzorom. Väčšie panely sa skladajú z viacerých druhov. 

Rozmery panelu

600 x 600 mm

1200 x 2400 mm

(iný rozmer na dotaz)

Hrúbka 9 mm / 12 mm
Hrana panelu štandardne ostrá hrana (skosená na dotaz)
Drážka uhol 30o 

Designové varianty panelov

A V-cut Set Alfa
rovné línie v rôznych uhloch rozteč 150mm

B V-cut Set Roundy
trojitá línia v rovnom a zaoblenom prevedení rozteč 30mm
C V-cut XXL
Velkoplošné panely s frezovanými vzormi

D V-cut Line
Vertikálne línie v rôznom prevedení rozteče rôzne /štandart 30mm/
 


Akustické vlastnosti

1. varianta - priamo na stene alebo s odsadením 400 mm

Krivka pohltivosti panelu Ekosound Hard v hrúbke 12mm priamo na stene a s odsadením 400mm ako oblaky napr. výhodné je zavesenie v priestore ako oblaky, baffle alebo ako kazety.

2. varianta - kocky sa nalepia na panel s vyššou zvukovou pohltivosťou

V príprade vyšších požiadaviek na akustiku vieme dodať panel o hrúbke 50 mm, frézovaný panel sa nalepí na zvukovo pohltivý materiál.


Základné povrchové úpravy panelov Ekosound - V cut

Povrch je frézovaný drážkou v tvare V 30o uhol do hĺbky 6mm. Horná šírka drážky je cca 6mm. Pri farbených druhoch je drážka v pôvodnom materiáli. Vzor a typ frézovania sa vyberá podľa predlohy.  Je možná aj dodávka frézovania podľa dodanej predlohy!

Povrch panelov Ekosound - V cut je melírovaný v odtieňoch sivej. Je možné ho upraviť farebne podľa požiadavky ale mramorovanie ostáva vždy viditeľné.  Tvrdý povrch a výborná akustika ho predurčuje ako stenový obklad s vysokým mechanickým, zaťažením.  Hrúbka panelu je 12mm.

Vlastnosti panelov z materiálu Ekosound Hard  /PET vlákno/
Hrúbka materiálu / Povrch
Panely Ekosound Hard sa vyrábajú v hrúbke 12 alebo 24mm. Po nainštalovaní  nie je potrebné ho čalúniť, natierať ani chrániť. 
Horľavosť - Reakcia na oheň
Panely Ekosound sú z PET vlákna.
Horľavosť: Ekosound v hrúbke 5-50mm a plošnej hmotnosti do 2500g/m2  je zaradený podľa STN EN 13501-1 do skupiny B S1,d0  ako neľahko horľavý.
Odolnosť voči vlhku
Vláknitý panel EKOSOUND Hard je vhodný aj do  vlhkého prostredia do 60% vlhkosti pri odvetrávanom priestore  a zabránenie kondenzácie vodných pár.
Mechanické vlastnosti
Materiál dosky je  pevný pružný a odolný voči opotrebeniu, je odolný voči nárazu a roztrhnutiu. Panely EKOSOUND  sú tvrdé a odolávajú mechanickému poškodeniu aj hrubej sile pri dodržaní určitých podmienok. Panely sa dajú formátovať na píle prípadne frézovať. Je možné ich skrutkovať na stenu.
Hygiena  a čistenie panelov

Panely Ekosound vynikajú ekologickou nezávadnosťou.  Vhodné pre detské zariadenia a zdravotnícke priestory. Čistenie mäkkým kefou alebo vysávačom.
Povrch panelov je melírovaný v rôznych odtieňoch čím nie je potrebné panely dalej povrchovo upravovať okrem prípadneho náteru RAL.

Hmotnosť panelov
2000g/m2 pri hrúbke 12mm.
Povrchová úprava panelov

   

light grey                             silver grey                            anthracite

Hrúbka prvku 9mm, 12mm, 18mm, 24mm
Tvar prvku Panel s otvormi, drážkami
Materiál jadra Recyklovaný PET panel
Povrchová úprava PET panel Farba
Problém Hluk/ozvena v miestnosti
Umiestnenie na: Stenu
Určené pre: Byty/Domy, Kancelárie, Spoločenské priestory, Kino/Divadlo

Alternatívne produkty8