Powered by Smartsupp

Odhlučnenie priestoru - Ako postupovať ?

V dnešnom rušnom svete je odhlučnenie priestoru stále viac dôležité pre zabezpečenie pokojného a pohodlného životného prostredia. Bez ohľadu na to, či bývate v rušnom meste alebo chcete vytvoriť tiché pracovné prostredie, odhlučnenie môže výrazne zlepšiť kvalitu vášho života. Cez tento návod sa postupne preklikáte k návrhom riešení pre váš problém s hlukom.

Ponúkame riešenie na odhlučnenie priestoru.  Ako na to?!

1. Potrebujeme identifikovať čo spôsobuje hluk. Hlavne či sa jedná o prestup hluku z vedľajších priestorov alebo je potrebné znížiť hlučnosť v danom priestore kde aj vzniká.

2. Pokiaľ sa jedná o prvú možnosť treba uviesť skladbu stien so susediacimi priestormi a prípadne obmedzenia pri navrhu predsadenej steny alebo stropu.

3. Ak sa jedná o druhu možnosť potrebujeme pôdorys miestnosti s rozmermi a umiestnenim okien ,dveri a lámp. rep. vzduchotechniky na strope. Pokiaľ to máme isť aj montovať potrebujemne foto miestnosti. V tomto prípade sa bude jednať o navrh akustických panelov alebo prvkov do priestoru kde je podstatný aj ich design,takže by pomohli Vaše predstavy o materiáli resp. tvare a farbe na ulahčenie procesu. Dôležité je určenie či je možné aplikovať prvky na strop alebo steny alebo oboje. Pri materiáli sa jedná o drevene panely alebo PET panely -filc resp. ak je podstatna horľavosť materiálu tak minerál. .

3.

Čo je to odhlučnenie priestoru?

Odhlučnenie priestoru je proces zníženia vnútorného a vonkajšieho hluku, ktorý môže interferovať s vaším pohodlím a koncentráciou. Existuje niekoľko metód a materiálov, ktoré sa používajú na znižovanie hluku a vytváranie tichšieho prostredia.

Žiadna položka

Články

Zlepšenie akustiky v školskej jedálni a triedach

Zlepšenie akustiky v školskej jedálni a triedach

Pamätáte si na hluk v školských jedálňach? Pomocou meraní akustického tlaku a času dozvuku sa pozrieme na reálne výsledky tlmenia hluku v školskej jedálni. V tomto prípade boli aplikované akustické horizontálne panely - tzv. oblaky od našej firmy.