Akustické riešenia pre kancelárie
Špecifikácia produktov vhodných pre aplikáciu v kanceláriach:
- vysoká účinnosti
- vzhlad zladený s dizajnom kanceláriíé
- vysoká mechanická odolnosť
- hygienická nezávadnosť
Nasledovné produkty, ktoré vyrábame, spĺňajú tieto požiadavky.
Správna akustika má veľký vplyv na pracovný výkon
Openspace kancelárie sú vďaka svojim výhodám stále v oblube. Ak nechcete mať unavených a nesústredených zamestnancov, treba prihliadnuť na dôležitú vec: veľké množstvo hluku. To vzniká hlavne v priestoroch, kde sa zvukové vlny ľahko odrážajú a vzniká tak nadmerný hluk.
Našťastie na to máme jednoduché riešenie. Akusticé panely na tlmenie hluku. Využívajú sa nie len v kanceláriach, ale aj v zasadačkách, konferenčných miestnostiach, chodbách, recepciách či call centrách.
Dôvodov na úpravu akustiky:
- Zlepšená zrozumiteľnosť: Absorbcia nadbytočného hlubu znižuje skreslenie hovoreného slova, čo zlepšuje zrozumiteľnosť rozhovoru v kancelárií ale aj pri telefonátoch.
- Menej únavy: Dobrá akustika môže znížiť únavu a umožniť efektívnejšiu prácu.
- Lepšia komunikácia: V miestnostiach s dobrým akustickým prostredím je jednoduchšie komunikovať medzi kolegami. Jasný a čistý zvuk podporuje otvorenú spoluprácu a interakciu, čo môže mať pozitívny vplyv na výsledky.
Máme riešenia pre nasledovné kroky
- na zníženie ozveny a hluku
- na odhlučnenie stien a stropov
- pre protihlukové dvere
Celkovo má správna akustika v kanceláriach pozitívny vplyv na prácu a celkovú atmosféru v kanceláriach.

Ukážky z našich realizácií

Zadanie: Vylepšie akustiky na recepcií
Popis a riešenie: Po úvodnej konzultácií obhliadke priestoru sme zvolili strop ako plochu na osadenie akustických panelov. Elegantné kruhové oblaky v bielej farbe pekne dopĺňajú vstupné priestory do spoločnosti. Aj keď sa môže zdať, že inštalácie kabeláži a potrubí môžu zavadzať, opak je pravdou. Oblaky odsadené na väčšiu vzdialenosť od stropu majú ešte lepší akustický efekt ako tie, ktoré od stropu odsadiť nemôžeme. Na požiadanie zákazníka bolo vykonané aj meranie dozvuku.

Zadanie: Zníženie ozveny v zasadačke
Popis a riešenie: Zasadacie miestosti majú častokrát len základné kanelárske vybavenie ako stôl, stoličky, plátno, premietačka, prípadne nejakú dekoráciu. Rovné steny, tvrdá podlaha a povrchy stolov vytvárajú ideálne odrazné miesto pre zvukové vlny. Vzniká nepríjemná ozvena. Ťažšie sa sústredíme, rýchlejšie sa unavíme. Po konzultácii a obhliadke priestorov sme zvolili stropné akustické panely horizontálne - oblaky, kruhového tvaru v elegantnej bielej farbe. Vzhľadom na ostatné prvky v kancelárí, biela farba nepôsobí vizuálne rušivo a elegantne dopĺňa dizaj kancelárií.

Zadanie: Zníženie dozvuku v kancelárií
Popis a riešenie: Po obhliadke priestoru a konzultácií sme sa s investorom dohodli na použití stropných akustických paneloch. Vybrali sme oblaky ART, ktoré vyrábame v rôznych tvaroch. Pre tento priestor boli vybrané trojuholníkové tvary so zaoblenými rohmi v konbinácií farieb - biela, sivá, žltá. Medzi panelmi sú umiestnené úzke LED svetlá.

Zadanie: Tlmenie rozhovoru na priehradkách a zvýšenie súkromia pri rozhovore
Popis a riešenie: Stále modernejšie otvorené priestory prinášajú jeden zásadný problém. Pri kominukácií s pracovníkom sa zvuk šíri do okolia. Okrem toho, že rozhovor môžu počuť ďalší zákazníci, to pôsobí rušivo pre ďalšie priehradky a zákazníci nemajú dostatočné súkromie. Navrhli sme použiť akustické paravány - prenosné. Zamestnanci si ich môžu v prípade potreby premiestňovať, čo sa využíva aj pri upratovaní priestorov. Paravány obsahujú aj nepriezvučnú vrstvu a zvuk nie len tlmia, ale aj izolujú.
Pozrite si výber produktov pre kancelárie
Panel Wood - Cut Groovie Mix
29,52 € s DPH
Akustické lamely WOOD Line
od 11,32 € s DPH
| Dĺžka lamely | 2800mm |
|---|---|
| Šírka lamely | 40mm, 60mm, 80mm |
Závesný plný paravan - posuvný
| Hrúbka prvku | 18mm |
|---|
Paraván mobilný rozkladací Ester
118,02 € s DPH
| Rozmer panelu | 1200x1800mm |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 9mm, 12mm |
Aurelia - akustický panel & nástenka
120,54 € s DPH
| Rozmer panelu | 1200x2400mm, 1200x800mm, 1200x1800mm |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 9mm |
Panel Wood - Cut Stella
20,91 € s DPH
Panel Wood - Cut Groove
86,10 € s DPH
Akustický panel Ekosound Hard
| Rozmer panelu | 1200x2400,2800mm , 2000x3000mm |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 9mm, 12mm |
Paraván mobilný Accordeon
307,50 € s DPH
| Hrúbka prvku | 9mm |
|---|
Panel Wood - Cut - varianty
151,29 € s DPH
Závesný paraván a panel Frederika
| Hrúbka prvku | 9mm, 18mm |
|---|
Paraván mobilný Tree
| Hrúbka prvku | 18mm |
|---|
Stropný panel oblaky - ModuSquare
| Hrúbka prvku | 50mm |
|---|
Felt Lamely - Blade - stena
113,16 € s DPH
| Hrúbka prvku | 9mm, 12mm |
|---|
Paraván mobilný Ester - varianty
| Hrúbka prvku | 18mm |
|---|
Oblaky Kruh - varianty
| Hrúbka prvku | 9mm, 40mm |
|---|---|
| Priemer | 400mm, 600mm, 800mm, 1200mm, 1500mm |
Silentwall - fabric
| Hrúbka prvku | 24mm, 50mm |
|---|
Paraván mobilný rozkladací Ester - varianty
| Hrúbka prvku | 9mm, 12mm |
|---|
Akustický panel Ekosound A2
Akustický PET panel Modular B varianty
66,42 € s DPH
| Rozmer panelu | 600x600mm, 600x1200mm |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 40mm, 50mm |
Felt Grid - Expression90
| Hrúbka prvku | 9mm, 12mm |
|---|
Felt Lamely - Blade- strop
od 11,32 € s DPH
| Hrúbka prvku | 9mm, 12mm |
|---|---|
| Výška/hlbka lamiel | 100mm, 150mm, 200mm |
Oblaky - Art varianty
| Hrúbka prvku | 9mm, 12mm, 18mm, 40mm |
|---|
Felt Grid - Expression
| Hrúbka prvku | 9mm, 12mm |
|---|
Baffle Wave varianty
| Hrúbka prvku | 9mm, 40mm |
|---|
Akustické lamely Silencio
| Hrúbka prvku | 40mm |
|---|
Modular Resident
| Rozmer panelu | 600x1200mm, 600x2000mm |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 40mm, 50mm, 100mm |
Hexagon - varianty
od 14,76 € s DPH
Akustické žalúzie
XXL kazety OBIFON
| Rozmer panelu | 1200x1200mm |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 40mm, 50mm |
Grid - rectangular
| Rozmer panelu | 1200x1200mm, 1200x2400mm |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 9mm, 18mm |
Akustický Grid - Kruh
201,97 € s DPH
| Hrúbka prvku | 18mm, 40mm |
|---|---|
| Priemer | 1200mm, 1500mm |
Grid - Triangel
Závesný deliaci paraván Soundscreen ART - varianty
150,55 € s DPH
| Hrúbka prvku | 9mm, 12mm, 18mm |
|---|
Panel Wood - Stripes
89,79 € s DPH
Grid - Kupola
153,75 € s DPH
Akustický panel Modular - A2 varianty
83,15 € s DPH
| Rozmer panelu | 600x600mm, 600x1200mm |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 40mm, 50mm, 100mm |
Kazety Grid
| Rozmer panelu | 600x600mm |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 40mm |
Akustická nástenka
od 29,52 € s DPH
| Rozmer panelu | 800x1200 |
|---|---|
| Hrúbka prvku | 9mm, 18mm, 40mm |
Skladané lamely Felt line-strop
od 12,05 € s DPH
| Výška/hlbka lamiel | 40mm, 60mm, 100mm, 150mm |
|---|---|
| Šírka lamely | 40mm |
Akustické lamely FELT Line -stena
od 10,21 € s DPH
| Výška/hlbka lamiel | 30mm |
|---|---|
| Šírka lamely | 40mm, 60mm, 80mm |
Články
![[Zvuková ukážka] Porovnanie akustiky pred a po aplikácií akustických panelov](https://obifon.s22.cdn-upgates.com/_cache/0/b/0b5fea970d78fa5ca1509273ce878e67-porovnanie-akustiky-pred-a-po-uprave-panelmi.jpg)
[Zvuková ukážka] Porovnanie akustiky pred a po aplikácií akustických panelov
Neviete si predstaviť rozdiel vo zvukovej atmosfére pred a po aplikácií akustický panelov? Vypočujte si zvukovú ukážku zo školskej triedy.

Riešenie akustiky v kanceláriách a bytoch - výpočet
Ukážka riešenia akustiky v kanceláriach a bytoch. Je dôležité v nich mať čo najpríjemnejšie prostredie. Súčasťou dobrého pracovného prostredia je dobrá akustika v priestore. Ukážeme si ju v grafoch ako to vyzerá výpočtom cez kalkulačku,

Paravány ako prvky na delenie priestoru
Vedeli ste, že hluk v kancelárii znižuje pracovnú výkonnosť všetkých pracovníkov? Akustické paravány z našej firmy prinášajú ticho a pohodu spojenú so súkromím. Vyrábame kvalitné mobilné, závesné aj stolové paravány. Všetky vyrábame na mieru, presne podľa požiadaviek zákazníka, podľa jeho požiadavnie a nárokov na odolnosť aj na požadovaný efekt v konkrétnom priestore.

