Zvuková izolácia stropu

Hluk od horných susedov je jedným z najbežnejších problémov, s ktorými sa môžete stretnúť v bytovkách. Možno ste dokončili rekonštrukciu bytu s podhľadom, ktorý mal slúžiť ako účinná zvuková izolácia, no nie je to podľa Vašich očakávaní.

Vyrušuje ma horný sused

Ak vás rušia horní susedia, máte dve možnosti:

1. Odizolovať susedovu podlahu

Môžete susedovi navrhnúť aby pod podlahu vložil zvukovo izolačné materiály. Ideálne ak viete, že ide byt rekonštruovať. Vyplňte nášho sprievodcu a budeme Vás kontaktovať s možným riešením. V prípade, že sa so susedom nedá dohodnúť môžete akusticky odizolovať váš strop.

2. Odizovovať váš strop

Účinok akustickej izolácie stropu je trochu nižší ako pri izolácií podlahy, no stále dosiahnete výborné výsledky. Hlavne ak sa jedná o bežný hluk ako televízor, hlasné rozhovory alebo hlasnú hudbu. 

Čo mám robiť ak počujem dupot a bassy?

Jedná sa o komplikovanejší problém. Tieto nízkofrekvenčné vlny sa častokrát šíria po nosnej konštrukcií a časť z hluku prechádza do stien. Ak uvažujete nad izoláciou stropu za účelom stlmenia dupotu, pravdepodobne budete po realizácií sklamaný. Využite možnosť konzultácie a pozrieme sa ako riešiť Váš problém

Ruším horného suseda hlukom - čo mám robiť?

Riešenie je relatívne jednoduché. Stačí ak zvukovo odizolujete váš strop. Navrhneme vám systémy na odhlučnenie stropu, ktoré kombinujú vysokú účinnosť s minimálnou hrúbkou materiálu. Pri návrhu zvukovo izolačných materiálov pre odhlučnenie stropu využívame tie najúčinnejšie materiály z našej ponuky. 

Produkty na zvukovú izoláciu stropu

No item