Zvuková izolácia steny

Pri riešení problému šírenia hluku cez stenu je kľúčová kombinácia účinnosti zvukovej izolácie a celkovej hrúbky materiálu. Rozdiel medzi izolačnou konštrukciou hrúbky 5 a 20 cm môže byť zásadný, najmä v prípade veľkých stien, kde záleží na každom centimetri. Preto je dôležité vybrať materiál nielen účinný, ale aj čo najtenší.

Každý materiál má schopnosť zvukovo izolovať. Dôležité je zvážiť, či je táto izolácia dostatočná pre konkrétny typ hluku, s ktorým sa stretávate. 

Vďaka našim štíhlym riešeniam vám šetríme priestor na stene a stropoch pri riešení zvukovej izolácie. Je to výhodné nielen pre vaše pohodlie, ale aj pre celkový dizajn vášho interiéru. Žiadne zbytočné zmenšovanie izieb a kancelárií hrubými stenami.

Rušia ma susedia televízorom a hudbou

Zvuková izolácia steny - jednoduchá

Ak k nim prirátame aj rozhovor, jedná sa o bežný hluk, ktorý zvládneme odizolovať relatívne jednoducho. Väčšinou naň stačia použiť tenké materiály položené priamo na stene. 

Zvuková izolácia steny - rozšírená

V prípade, že sa jedná o hudbu hlasitú, krik detí alebo hluk od zvierat (štekot psa), je potrebné izoláciu rozšíriť a uložiť ju na konštrukciu odsadenú od steny. 

Pre viac informácí využite naše konzultácie alebo si vyberte z riešení vhodných pre vás.

Produkty pre zvukovú izoláciu steny

No item