Najčastejšie otázky

Dovolíme si pre lepšiu orientáciu a vyvarovaniu sa chýb pri aplikácii uviesť najčastejšie otázky našich zákazníkov aj s riešením.

1.Mám nový dom s hladkymi SDK stenami, veľkou spojenou obyvačkou a kuchyňou. Keď pustím TV alebo hudbu je zle rozumieť a hudba zle znie. Čo mám urobiť?
S vysokou pravdepodobnosťou máte v miestnosti vysoký dozvuk alebo inak ozvenu. Riešením je aplikácia zvukovo pohltivých materiálov na stenu a strop. Čím učinnejšie tým menej Vám stačí. Doporučujeme panely Modular alebo ak chcete aj skrášliť interiér tak obrazy Soundpix. Ich výhodou je, že sa dajú aplikovať na voľné miesta v miestnosti a aj farebne a tvarovo sa prispôsobia interiéru. Sú veľmi účinné a preto Vám stačí možno cca 25% percent z plochy stien podľa miesta aplikácie.Samozrejme je množstvo designových riešení a materiálov ktoré ale musíte pre nás si vybrať Vy. Ak sa chcete  inšpirovat  stiahnite si prospekt možno sa Vám bude niečo páčiť.


Stiahnite si náš prospekt  a Inšpirujte sa pri výbere akustických prvkov v kancelárskych  a spoločenských  priestoroch našimi aj svetovými realizáciami!

kancelarie spoločenské

2. Sused  vedľa mňa má nahlas televízor a všetko počujem. Čo mám robiť?
V súčasnosti najefektívnejšie riešenie je predsadena stena, to znamená, že stratíte cca 7-12cm, čo je hrúbka novej priečky. Materiál môže byť klasický SDK alebo účinnejší Tecfon SDK . Čo je tecfon? Dvojitý SDK spojený 3mm špec. ťažkou fóliou Tecsound, čím sa dosiahne zvýšenie nepriezvučnosti priečky. Vnútro predsadenej steny sa vyplní buď mäkkou minerálnou vatou alebo materiálom Tecfon MV, čo je znovu fólia Tecsound spojená s minerálnou vatou. Povrchová úprava SDK steny závisi na vašej fantázii.

3. Aké panely sú najúčinnejšie ?

Chcete porovnať účinnosť panelov podľa ich aplikácie?
Čas dozvuku v miestnosti dokáže ovplyvniť nielen počet absorpčných plôch, ale aj ich umiestnenie. Nasledujúce ilustrácie zobrazujú základné možnosti umiestnenia panelov a ako dané riešenie ovplyvňuje priestorovú akustiku.
Jednoznačne najúčinnejším typom akustického panelu sú zavesené prvky ako oblaky a baffle vďaka ich vysokej účinnej ploche pohlcujúcej zvuk z oboch strán panelu. Porovnanie je len orientačné skutočný výsledok zavisi aj od aplikovaného množstva panelov.

No item