Basový absorbér je zvukový akustický panel, ktorý sa používa na absorpciu zvukových frekvencií v nízkych basových pásmach. Je navrhnutý tak, aby absorboval zvukové vlny s dlhými vlnovými dĺžkami, ktoré sú typické pre basové frekvencie, a znižoval tak ich šírenie a odraz od stien miestnosti.

Basové absorbéry sa často používajú v hudobných štúdiách, nahrávacích štúdiách, koncertných sálach, kinách, domácich kinách a iných priestoroch, kde je potrebné dosiahnuť optimálnu akustiku. Absorpcia basových frekvencií môže pomôcť eliminovať nepriaznivé efekty, ako je nežiaduci zvukový dozvuk, ozvena alebo nedostatočná definícia basového spektra.

Basové absorbéry sa často vyrábajú z akustických panelov s vyššou hrúbkou a špeciálnymi materiálmi, ktoré sú navrhnuté na efektívnu absorpciu basových frekvencií. Môžu mať rôzne tvary, veľkosti a konštrukcie, vrátane panelov s otvormi, membránových panelov, rezonančných panelov a ďalších špecifických dizajnov, ktoré sú optimalizované pre absorpciu basových frekvencií.

Použitie basových absorbérov môže výrazne zlepšiť akustiku miestnosti a zabezpečiť lepšie podmienky pre nahrávanie, mixovanie alebo počúvanie hudby a zvuku vo všeobecnosti.

 

Rýchle info
Rezonátor DT 150

Rezonátor DT 150

Rezonátory sú akustické prvky pohlcujúce zvuk na nízkych frekvenciach. Zmenou rozmerov,tvarov a prevedenia sa menia ich akustické…