Powered by Smartsupp

Riešenia pre športové priestory - Povrch - Drevo

Športové a multifunkčné haly, telocvične, posilovne a fitnes centrá

Hlavnou požiadavkou na akustické materiály do  športových priestorov je požiadavka na mechanickú odolnosť stien a stropov čomu musíme podriadiť výber akustických prvkov.
V športových priestoroch je  dôležitá kvalitná akustika pre divákov ako aj sútažiacich.
 Vysoká odrazivosť zvuku negatívne ovplyvňuje zážitok (pre diváka) zo športových podujatí a obmedzuje komunikáciu medzi účastníkmi (športovcami). Často sa tieto priestory používajú aj na kultúrne podujatia kde je dobrá akustika nevyhnutná.


=> TU sa môžete inšpirovať niektorými našimi realizáciami športových priestorov


Niekoľko dobrých tipov pre projektantov a riaditeľov škôl

Stenové panely

  • Je dôležité si uvedomiť, ktoré plochy budú najviac vystavené nárazom a zvoliť pre ne tvrdý obklad. V tomto prípade sa odporúčajú drevené obklady AKUFON v rôznych variantoch.
  • Esteticky najkrajší  je drevený obklad Akufon BL s drážkovou perforáciou bez viditeľných spojov. Spája krásu dreva s dobrými akustickými vlastnosťami. Jeho nevýhodou je vyššia cena, ktorá závisí od povrchovej úpravy a požiadavky na triedu horľavosti.
  • Ďalšou možnosťou je tvrdý recyklovaný panel Ekosound Hard, ktorý sa aplikuje na predsadenú konštrukciu. Jeho výhodou je aj farebné šedé melírovanie, čo pomáha skryť drobné znečistenia povrchu.

Stropné panely

  • Vzhľadom na tvrdú podlahu je potrebné často riešiť aj stropný akustický obklad. Zaťaženie, hlavne pri vysokých stropoch, nemusí byť problém, ale pri loptových hrách treba aj tu myslieť na mechanickú odolnost panelov. Tu sa ponúka kazetový strop s kazetami Akustišport s odolnou povrchovou úpravou proti poškodeniu.
  • Dobrú mechanickú odolnosť majú aj kazety s tvrdou perforovanou HDF doskou na povrchu AKUFON kazety. Tieto kazety majú fixovanie proti ich vyhodeniu.
  • Pre športové  priestory odporúčame si vybrať z nasledujúcich možností výberu z našich produktov

Akufon kazety

Akufon kazety

Drevene akustické kazety s perforáciou alebo bez do T profilov. Membrána z HDF dosky s dreveným alebo farebným designom poskytuje…
Pre domácnosť
Panel Wood - Stripes

Panel Wood - Stripes

Panel Wood-Stripes je akustický stenový (poprípade stropný) panel. Skladá sa s akustickej podložky a MDF lamiel v rôzom farebnom prevedení.…