Powered by Smartsupp

Riešenia pre školské priestory

Školské priestory majú svoje špecifiká, pretože žiaci sú v nich vystavení dlhodobému výkladu prednášajúcich, pričom je vyžadovaná vysoká pozornosť. Vplyvom zlej akustiky v miestnostiach dochádza k skresleniu hovoreného slova a rýchlo sa prejavuje únava študentov aj učiteľov a strata pozornosti. Preto je dôležitá dobrá akustika a zrozumiteľnosť pri prednášaní. Nesmieme zabúdať na ekologický charakter akustických materiálov.

Vypočujte si ako znie akustika v škole pred a po úprave akustickými panelmi:

  

Na zníženie hluku a dozvuku v priestoroch škôl je najlepšie využiť strop a pohryť ho ekonomicky najvýhodnejšími horizontálnymi oblakmi. V triedach je dôležitá ešte zadná stena kde je možné aplikovať akustické panely Modular alebo aspon aplikovať akustickú nástenku.

Ukážy a návrhy riešenia jednotlivých priestorov.

Vestibul, chodby

Ukážka plošného riešenia stien vo vestibule školy v peknom designe, ktorý môže byť aj akustický z filcových panelov Ekosound.

Jedálne v školách

Extrémne hlučný priestor, ktorý sa rieši ako prvý v školách. Takmer vždy sú to stropné oblaky kombinované so stenovými panelmi.

Takto to robia v USA - firma Kirea, školská jedáleň s filcovými panelmi na strope ako aj dekoracie more a ryba

Kvalitné výučbové prostredie zvukovým hľadiskom výrazne podporuje výučbu študentov, najmä čo sa týka komunikácie, spolupráce medzi žiakmi a všeobecných sociálnych zručností. Pre učiteľov je tiež jednoduchšie zvládnuť niekoľkohodinové prednášky, ak nemusia nadmieru zvyšovať hlas alebo opakovať výklad. Nakoniec, dobrá akustika v školských priestoroch prispieva k výraznému pokroku vo výučbe a má pozitívny psychický vplyv na študentov aj učiteľov.


=> Stiahnite si náš prospekt a začnite transformovať svoje priestory ešte dnes!

stropné panely OBLAKY, už aj 30% z plochy stropu účinne znižuje hluk v jedálni

Stropné oblaky KRUH XXL priemer do 3000mm z dvoch častí. Do 1500mm z jedneho kusa...

návrh dekorácie tvrdej steny v jedálni akustickými dekoračnými figúrkami z panelov Ekosound

Triedy a auly

Čalúnené panely Modular v tkanine Akutec

Ukážka plošného riešenia stien v peknom designe   ...Farebné PET  panely kompozícia Ekosound Hard.
Obrazy Soundpix

Akustické obrazy Soundpix  XXL riešia zvukovú pohodu v triedach a aulách. Na strope systema stropných kaziet Paralel v bandarastri

Škôlky, Materské centrá

Škôlky majú svoje špecifiká a dôležité je venovať pozornosť nielen akustike, ale aj estetike priestorov, kde deti trávia veľa času. Kvalita prostredia výrazne ovplyvňuje výučbu a pohodu detí i učiteľov. Preto je nevyhnutné mať nielen kvalitné akustické riešenia, ale aj esteticky príjemné a stimulujúce prostredie.

Dobrá akustika v miestnostiach škôlky je dôležitá pre podporu komunikácie, spolupráce medzi deťmi a rozvoj ich sociálnych zručností. No estetika priestoru hrá tiež veľkú rolu. Pri výbere akustických materiálov je preto vhodné zvoliť riešenia, ktoré nielenže eliminujú zvukové odrazy, ale zároveň aj príjemne dopĺňajú a obohacujú interiér. Farebné a tvarové varianty akustických panelov či stien môžu zmeniť priestor zo sterilného do útulného a stimulujúceho prostredia.

Stropné panely Oblaky, už aj 30% účinne znižuje hluk

Oblaky, stenový panel a 3D prvky - môže slúžiť aj ako nástenka

Stenové akustické panely, Silueta

 Stropné akustické panely, Oblaky

stenové akustické panely, zvieratká

stropné akustické panely Oblaky AIR, tvar kvietkov

Esteticky príjemné a dobre nadizajnované priestory škôlky majú pozitívny vplyv na deti, učiteľov aj celkovú atmosféru v triedach. Pestré farby, prirodzené materiály a hravé prvky môžu vytvoriť príjemné a inšpirujúce prostredie, ktoré podporuje radosť z učenia a tvorivý rozvoj detí. Takéto prostredie teda výraznou mierou prispeje nielen k efektívnemu vzdelávaniu, ale aj k celkovému pohodliu a estetickému pôžitku všetkých zúčastnených.

Niekoľko tipov pre projektantov ale aj riaditeľov škôl

  • V učebniach s vysokými stropmi a nedostatočne vybavených nábytkom môžete znížiť horizontálne zvukové odrazy a zároveň zlepšit zrozumiteľnosť reči dodatočnou inštaláciou akustických stenových panelov na dve priľahlé steny. Ideálnym riešením je aplikácia panelov Modular, ktoré nevyžadujú celoplošné pokrytie steny ale zväčša postačujúce 30% pokrytej plochy. V prípade, že sa kladie dôraz na prírodný dojem a krásu dreva, je možné použiť aj panely Akufon.
  • Na strop doporučujeme horizontálne vešané prvky Oblaky. Pri väčších priestoroch, kde žiak sedí viac ako 8 metrov od prednášajúceho doporučujeme na strope aplikovať zvukovo odrazivú plochu v strede aby sa zvuk dostal až do zadných lavíc.
  • Pre škôlky odporúčame rôzne 3D prvky z recyklovaného materiálu Ekosound. Dajú sa ním obkladať steny v rôznych dizajnových variáciách ako krajinky, rôzne stromy, zvieratká a iné.
  • Nedoporučujeme na steny dávať materiály s nízkou mechanickou odolnosťou. 

Chodby

Chodby sú miestom, kde sa v jednom momente môže stretnú veľký počet osôb, ktoré medzi sebou komunikujú a teda tu vzniká vysoký hluk a skreslenie hovoreného slova. Chodby v školách by naopak mali slúžiť na oddych medzi prednáškami a výučbou. Spolu s pohybujúcimi ľudmi by chodba mala vytvárať pozitívnu atmosféru v čase oddychu.

.. ešte zopár rád pre projektantov

  • Na steny v tomto prípade doporučujeme skôr produkty, ktoré je možné mechanicky namáhať. V chodbách narozdiel od prednáškových miestností hrozí vyššie riziko nárazu do steny a poškodenie panelov. Preto odporúčame použitie panelov Ekosund Hard  ...
  • Na strop doporučujeme oblaky

Požiadavky na akustické vlastnosti nižšie uvedených priestorov (dozvuk) podľa STN 730525 a STN 730527

1. Opera, hudobné divadlo | 2. Viacúčelový sál, skúšobňa orchestru alebo zboru | 3. Aula, divadlo, skúšobne činohry, trieda | 4. Kino | 5. Telocvičňa, šport, hala, plaváreň, letisková hala (podľa STN 730527)

Pre školské  priestory odporúčame si vybrať z nasledujúcich možností našich výrobkov

Sada kruhových oblakov B

Sada kruhových oblakov B

342 €
285 € bez DPH
Ekonomická sada kruhových panelov na stenu a strop. Oživte svoj moderný interiér elegantnými kruhovými akustickými panelmi v čistej bielej…
Akustická nástenka

Akustická nástenka

od 48,96 € (48,96 €/ks)
od 40,80 € bez DPH
Akustická nástenka spája v sebe praktický účel nástenky, na ktorú môžete pripínať dokumenty a všetko potrebné s efektom zníženia hluku aj…
Oblaky - Kruh B

Oblaky - Kruh B

Priestorový akustický panel na horizontálne zavesenie pod strop ako sólo panely v kruhovom prevedení. Designovo výrazná je kombinácia…
realizacia neznamej firmy

Oblaky-Blade

Zavesený tenký akustický panel v tvare obdlžnikov a štvorcov v hrúbke 9 a12 mm /Blade/ určený na horizontálne zavesenie pod strop ako…
realizacia neznamej firmy

Akustišport B

Celoplošná varianta akustického panelu s šedým mramorovaním povrchu výhodný proti zašpineniu. Panel sa používa na priestory s veľmi vysokým…
Alusticke Oblaky Ekosound

Stropný panel - Oblaky B

Priestorový zavesený akustický panel v tvare obdlžnikov a štvorcov určený na horizontálne zavesenie pod strop ako horizontálne oblaky resp.…
Akustický PET panel Ekosound Hard

Akustický PET panel Ekosound Hard

Tvrdý Akustický filcový panel s hrúbkou 9 mm s mramorovaným povrchom vo viacerých odtieňoch sivej a 20 farbách . Materiál dosky je pevný…

Články

Riešenie akustiky v kanceláriách a bytoch - výpočet

Riešenie akustiky v kanceláriách a bytoch - výpočet

Ukážka riešenia akustiky v kanceláriach a bytoch. Je dôležité v nich mať čo najpríjemnejšie prostredie. Súčasťou dobrého pracovného prostredia je dobrá akustika v priestore. Ukážeme si ju v grafoch ako to vyzerá výpočtom cez kalkulačku,


Zlepšenie akustiky v školskej jedálni a triedach

Zlepšenie akustiky v školskej jedálni a triedach

Pamätáte si na hluk v školských jedálňach? Pomocou meraní akustického tlaku a času dozvuku sa pozrieme na reálne výsledky tlmenia hluku v školskej jedálni. V tomto prípade boli aplikované akustické horizontálne panely - tzv. oblaky od našej firmy.


Paravány ako prvky na delenie priestoru

Paravány ako prvky na delenie priestoru

Vedeli ste, že hluk v kancelárii znižuje pracovnú výkonnosť všetkých pracovníkov? Akustické paravány z našej firmy prinášajú ticho a pohodu spojenú so súkromím. Vyrábame kvalitné mobilné, závesné aj stolové paravány. Všetky vyrábame na mieru, presne podľa požiadaviek zákazníka, podľa jeho požiadavnie a nárokov na odolnosť aj na požadovaný efekt v konkrétnom priestore.