Pre pohodu a výkonnosť pri duševnej práci je extrémne dôležitá dobrá akustika. Ponúkame riešenia aj pre tú Vašu kanceláriu.

Stačí si len vybrať.


Stiahnite si náš prospekt  a Inšpirujte sa pri výbere akustických prvkov  v kancelárskych  priestoroch našimi aj svetovými realizáciami!

Stiahnúť prospekt >

Vyberte si  z možností uvedených nižšie alebo sa inšpirujte z prospektu a nechajte nás to zrealizovať u Vás.

Stenové panely a prvky Čalúnený panel Modular, akuobraz Soundpix, Tvrdý mramorovany panel Ekosound Hard
Stropné panely a prvky  Horizontálne vešané Oblaky , Vertikálne vešané Baffle , Lamely SilencioBaffle ART
Deliace a prenosne paravany  Vešané deliace paravany Soundscreen, prenosne paravany Edit, stolové paravany EDIT

Chcete porovnať účinnosť panelov podľa ich aplikácie?
Čas dozvuku v miestnosti dokáže ovplyvniť nielen počet absorpčných plôch, ale aj ich umiestnenie. Nasledujúce ilustrácie zobrazujú základné možnosti umiestnenia panelov a ako dané riešenie ovplyvňuje priestorovú akustiku.
Jednoznačne najúčinnejším typom akustického panelu sú zavesené prvky ako oblaky a baffle vďaka ich vysokej účinnej ploche pohlcujúcej zvuk z oboch strán panelu. Porovnanie je len orientačné skutočný výsledok zavisi aj od aplikovaného množstva panelov.

Kancelárie patria medzi priestory, v ktorých trávime veľkú časť nášho dňa. Kancelárie majú rôzne rozmery a tvary, ktoré závisia od architektúry samotnej budovy. Prvoradé je, aby v týchto priestoroch mohli zamestnanci vykonávať svoju prácu. Keďže tu trávia veľa času, je dôležité aj to, aby sa tu cítili dobre. Hluk môže nepriaznivo vplývať na oba faktory, a preto je nutné ho minimalizovať.

Pre zniženie hluku a dozvuku je v takýchto priestoroch potrebné využiť materiály, ktoré tento priestor aj esteticky dopĺňajú, alebo dokonca obohacujú. Pri navrhovaní riešenia je potrebné vziať do úvahy viac faktorov.

  • faviconZvážte, koľko času strávite komunikáciou. Ak je to primárna úloha pri vašom podnikaní, je potrebné sa na tento faktor primárne zamerať.
  • faviconZvážte, koľko zamestnancov bude v daných priestoroch pracovať. Ak sa jedná o mnohopočetný tím, je potrebné zamerať sa na eliminovanie dozvuku z mnohých zdrojov.
  • faviconNajdôležitejšie je navrhnúť správne prvky na základe veľkosti miestnosti. Zvuk sa šíri odlišne v malom a veľkom priestore.

Zvážením všetkých týchto faktorov môžete v konečnom dôsledku v priestoroch okrem zlepšenej akustiky získať aj lepšie motivovaných zamestnancov, nakoľko dobrá akustika (čo možno najprirodzenejšie sa šíriaci zvuk) môže znížiť hladinu adrenalínu, zvýšiť pracovnú motiváciu či dokonca zvýšiť logincké myslenie.

Žiadna položka